Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok tüsző ami 4-6 mm-es az gond?

Sok tüsző ami 4-6 mm-es az gond?

Figyelt kérdés

Ma voltam ultrahangos vizsgálaton és ezt állapították meg , ez gond lenne??

Azér mentem el mer már nincs menszeszem egy jó ideje.

16/L



2013. jan. 8. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen gond, mert ahogy látod a menstruációt és befolyásolja és később a teherbeesést is hátráltatja.
2013. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ezzel lehet valamit kezdeni , hogy ne legyen sok ??
2013. jan. 8. 13:06
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Majd kapsz rá gyógyszert ha visszaviszed a leleted az orvoshoz és attól rendbejön. Azt majd kell szedned 2-3 hónapig. Nincs semmi mellékhatása ne izgulj!
2013. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kedves 2. válaszoló. nagyon szépen hangzik, hogy van rá gyógyszer és, hogy az elmulasztja de ez nem így van.

a sok kis ciszta azért van mert a petesejtek nem tudnak "kistabadulni" és becisztásodnak. ez a PCOS vagy poli cisztális ovarium szindróma (ovarium= petefészek)

ez okozza a menzesz kimaradását/elmaradását/rendszertelenségét. A PCOS egy összetett dolog, sok tünete van: hízékonyság, hajhullás, fokozott szőrnövekedés...

Az egész pcos-t viszont egy anyagcsere zavar, az inzulin rezisztencia okozza. Keress fel egy jó endokrinológust. Ha Budapesti vagy ajánlani is tudok.

addig is [link]

nézd meg ezt az oldalt..sok hasznos info van itt

nekem is ez volt, de sok nőgyógyász nem foglalkozott vele, én meg csak azt gondoltam még nem állt be

tavaly áprilisban elmentem egy nőgyógyászhoz (teljesen más miatt) de a nagy menzeszbeli késések miatt megnézett ultrahanggal és kiderült, hogy sok kicsi cisztám van

2013. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. jan. 8. 15:24
 6/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok

egyébként az orvos aki felfedezte a cisztákat, mit mondott?

2013. jan. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valószinűleg tényleg PCO további vizsgálatok kellenének hogy van-e inzulin rezisztenciád (PCOS). Endokrinológushoz menj. ha mondod a nőgyógyászati eredményt elküldenek terheléses inzulin vizsgálatra.
2013. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ott az orvos semmit se mondott csak a leletet adta oda( mivel beutalóval mentem ,nőgyógyász küldött ). De cisztákról szó sem volt! Aztán hazamentem aznap és megjött a menzeszem ami 6 hónapja nem volt! :) De a hormonvérvétel eredményeiből majd többet fogok tudni amit hnap meg is kapok.

Köszönöm az eddigi válaszokat , de elvileg nincsenek ciszták..

2013. jan. 9. 18:35
 9/14 anonim ***** válasza:

", de elvileg nincsenek ciszták."


De vannak. Ugyanis a 4-6 mm-es tüsző=ciszta.

2013. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezek a tüszök a policiszták, nem igazi ciszta, ezekhez nem kell nyúlni. abból alakul ki hogy peteéréskor nem szabadul ki a petesejt és ott betokosodik. Ezért sem jön meg mert nincs rendes peteérésed.
2013. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!