Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek a hüvelygombának,...

Szerintetek a hüvelygombának, felfázásnak lehetnek lelki okai?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 16. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A felfázásnak inkább fizikai okai vannak, de az állandó hüvelygyulladás inkább lelki eredetű (pl. nem működő párkapcsolat).
2013. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Minden betegségnek lehetnek lelki okai is.. Onnantól kezdve, hogy az immunrendszerünk működése összefüggésben van a lelki állapotunkkal, ez bárki számára érthető.


De érdemes elgondolkodni a vitaminhiányon, nem megfelelő táplálkozáson, a normál flóra gyakori eltakarításának (szappanos mosás alul)..

2013. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudományos része az, hogy a hüvelygombát el lehet kapni külsőleg, de ha felborul a hüvelyflóra egyensúlya, ami megtörténhet gyakori tamponhasználattól, intim mosakodóktól, antibiotikum kúra által, gombaölő szerek alkalmazásától, akkor túlszaporodnak olyan gombák, amik természetesen megtalálhatóak a hüvelyben, de túlszaporodva fertőzést és gyulladást tudnak okozni. Ha a férfi nincs a nővel egy időben kezelve, akkor visszafertőz. Ha ezekre az ember mindig figyel, akkor tudományosan nem kéne hogy legyen.

Ez volt a tudományos rész. A másik, amiről te beszélsz, azt pedig jól tudnám szemléltetni a saját példámmal. Amióta megszültem, azóta rendszeresen küzdök hüvelygombával, gyulladással. Tavaly kb. 10-szer volt. Pedig mindig kikezeltettem magam, a páromat is, figyeltem a tisztálkodásra, a hüvelyflórára és mégis. Most egy 1 hónapos kezelő kúrán vagyok, majd meglátjuk mi lesz. De nagyon sokan mondják, legalább is a családom, akik tisztában vannak vele, hogy nem túl jó a kapcsolatom a férjemmel, sok az egészségügyi gondom amúgy is, sokat szenvedek a férjem miatt, hogy ne csodálkozzak, mert ez már lelki ok. Amit nem tud senki, csak mi, hogy a szex szinte hiányzik a kapcsolatunkból. A gyerek miatt, mert nincs kire bíznunk, így folyton velünk van, mellette meg nem tudunk együtt lenni, csak ha alszik, de akkor a férjem talál más elfoglaltságot, este meg ő is bealszik a gyerekkel együtt, meg folyton fáradt. Én is, de nekem szükségem lenne a gyengédségre. Többször mondtam is neki, hogy azért van folyton ilyen problémám, mert nem vagyunk úgy együtt. Régen sokat voltunk együtt, de nem is volt ilyen gondom. Szóval lehet benne valami.

A felfázás tudományos része pedig az, hogy bakteriális fertőzés okozza, aminél tenyésztés kell és célzott antibiotikumos kezelés. Megelőzésképpen pedig figyelni kell a megfelelő tisztálkodásra, meg lehet valamilyen kapszulát szedni, nem tudom ennek a pontos nevét.

Hogy ennek van-e lelki oka, nem tudom. De lehet.

2013. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, mert a lelkiállapot öszefüggésben van az immunrendszerrel.
2013. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon súlyos lelki trauma esetén lehet, amúgy nem az az oka.
2013. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem soha életemben nem volt semmi fertőzésem aztán 2010 áprilisában megjelent (akkor voltam 17) és azóta állandóan előjön.

Nem lehet lelki oka. Viszont amióta ez van már az idegrendszerem is rámegy. Előtte kiegyensúlyozott voltam stb.. a barátommal is minden rendeben volt..most is csak ez a betegség tönkre tesz.

2013. jan. 16. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak kellene egy tisztességes orvost találnod, aki lelkiismeretesen kivizsgál!
2013. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen az lehet

én nem akarom elhinni ezt a lelki okot...lehet, hogy valakinek attól van de engem szerintem a sok hülye meggondolatlan kezelés juttatott ide

2013. jan. 16. 21:07
 9/9 anonim ***** válasza:
sajnos nem kizárt...
2013. jan. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!