Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az a folliculus?

Mi az a folliculus?

Figyelt kérdés

Voltam hasi es kismedencei ultrahangon es valami ilyet irtak a lapomra, hogy a bal nem tudom miben folliculus vagy mi az talalhato. Az nem baj? Hormonvizsgalat miatt mentem oda.

15L


2013. jan. 18. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hat jooo, egyszerubben nincs megfogalmazva? Mert en nem talaltam semmit.
2013. jan. 18. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a tüszőt jelenti .


"A petefészekben a petesejt egy érési folyamaton megy át, és kialakul belőle és a körülötte lévő sejtekből az úgynevezett tüsző.

Ez a tüsző termeli az ösztrogéneket, más néven tüszőhormonokat. Nagyjából a folyamat közepén a megérett petesejt kiszabadul a tüszőből (ez az ovuláció), és bejut a petevezetékbe."

2013. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

Igen, tüszőt jelent.

De bakker, ezeket nem tanítják az iskolában? Felvilágosító óra nuku?

2013. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne legyünk igazságtalanok. Az emberek 99%-a nem tudja, hogy mi az a folliculus és szerintem nem is elvárható.
2013. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Hat en errol eletemben nem hallottam, az ovulaciorol igen de fogalmam sincs mit jelent. Tudom,hogy teherbeesesnel mondani szoktak. Vegulis nagyanyamnak egy apolo ismerose itt volt es magyarazott valami hormonhaztartasrol meg valami pcos hogy majd nehezebben esek teherbe meg hogy majd valami ciszta is kialakulhat vagy mi stbstb.

2013. jan. 18. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:
A folliculus az ováriumban található
2014. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ovárium pedig a petefészek (latinul)
2014. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cristea Éva válasza:
47%
A Follicolus általában az uterus mellett található. Az uterus a méh. Átlagban menstruáció előtt ez a follicolus 5mm vastag menstruáció közben 7-8mm vastag és menstruáció után 6mm vastag. Esetleges petesejt megtermékenyítéskor akár elérheti a 10-12 mm vastagságot is. Ha ezek között az összegek között 2mm- nél nagyobb az eltérés mióma (méhfalmegnagyobbodás illetve jó indulatú méhdaganat) is fenn állhat. Ha e közben erős a vérzés ajánlatos nőgyógyászkoz menni hiszen a folicolus eltérése nem lehet gyerekjáték hiszen előbb utóbb szövődmények jöhetnek létre melyek késöbb beavatkozást igényelnek és nehezíthetik a családalapítás lehetőségét. Az iskolában nem tanulják. Miért nem ? A mai tankönyvek úgy gondolják sok gyerek még az alapokat se tanulja meg. (tapasztalatból mondom) Ezért azt hiszem aki ezen a pályán esetleg orvosin vagy kémbiológusin szeretne tovább menni annak az egyetemen esetleg néhol középiskolában a biológia tanáránál érdeklődje meg. Röviden annyi hogy minden Nő fiatalkorú lány figyeljen oda saját szervezetére.
2017. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!