Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalatok, vélemények a...

Tapasztalatok, vélemények a hpv elleni oltásról? Beadassam vagy ne?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok,nem tudom beadassam e,5 éve élek szexuális életet.Viszonz nagyon félek a méhnyakráktól, de az oltásról is olvastam jónéhány csúnya mellékhatást:S és elég drága is. Így most nem tudok dönteni, mi legyen?Aki beadatta, vélemény?

#hpvoltás
2013. jan. 23. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én beadattam azt, ami négy törzs vagy típus(?) ellen véd. Most nem emlékszem, hogy melyik a helyes kifejezés. :) Nem volt tőle semmi bajom, azonban nem tudom, hogy mi a hosszútávú hatása a szervezetemre. Két éve januárban vagy februárban kaptam az első oltást, aztán 2 és 6 hónap múlva a köv. oltásokat. Én előtte nem olvasgattam a fórumokat, csak az orvosomra hallgattam, jobb is volt, mert meginogtam volna én is. Persze jó sokan ellenzik ezt az oltást is, mint pl az influenza ellenit is (azt mondjuk meg is értem). Illetve én azt sem tudom, hogy ez egész életemben védeni fog-e, de szerintem ezt még az orvosok sem tudják... összességében én annyit mondok neked, hogy gyűjtsd össze a prokat és a kontrákat és ezek alapján döntsd el, hogy számodra melyik a jobb/járhatóbb út.
2013. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon bonyolult kérdés..


Bakker, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, én 1000 témához hozzá tudok szólni, ebben még én sem tudok tanácsot adni. Pedig.. én tényleg mindenhez hozzá tudok szólni, hasznosan.


Ezeket ajánlom elolvasásra, szedj össze minél több információt!


[link]

[link]

2013. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, de még mindig fogalmam sincs mit tegyek:) presze az orvos azt mondja adassam be, de persze neki jóljön majdnem 100 ezer a zsebébe... nem tudom mit tegyek
2013. jan. 23. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Mennyire vagy kitéve fertőzésnek? Igazából van értelme foglalkozni a dologgal, még ha biztonságos és jól működő védőoltást is feltételezünk?
2013. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatban élek,csak egy férfival fekszem le, és neki is én voltam az első. Szóval csak egymással.Így mit javasoltok?Mert így inkább ugye az érdekelne,h nem szexuális uton mennyire terjedhet
2013. jan. 23. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

1. vagyok.

Kedves Harcművész, én rendszeres olvasója vagyok ennek az oldalnak, sőt paleózok is (remélem nem degradáló, hogy így hívom...:), de valljuk be, hogy itt nagyon-nagyon-nagyon drasztikus dolgok vannak. :) Ezeket a cikkeket régebben olvastam, már nem tudnám megmondani pontosan, hogy mi van bennük, de szerintem a kérdezőnek nem ezek alapján kell dönteni. Szerintem itt is meg kell szűrni az információt.

Kedves kérdező, legjobb az oltást még a szexuális élet megkezdése előtt beadatni, de ha szeretnéd, még most is nyugodtan beadathatod. Neked kell eldönteni, hogy szeretnéd-e, senki más nem fog tudni jót mondani, úgyis az lesz, amit Te szeretnél. :)

2013. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Vagyis Harcmuves, bocsánat. :) Siettem egy kicsit.
2013. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem fért ki több karakter, jó a Harcművész!


Egyetértek, minden infót meg kell szűrni.


Nagyon nehéz meghatározni, hogy helyénvaló-e az oltásellenesség.. ha 15-ből tényleg csak 2 típus ellen ad védelmet a vakcina, akkor mégis kérdéses marad..


Kérdező -


Terjedhet aszexuális úton is, igen. Bőrfelületről átkerülve bőrfelületre, onnan nyálkahártyára. De ezért tartunk bizonyos higiénés alapelveket.


Az a gond, hogy ha a vakcinálás csak 2 típus ellen véd, valójában akkor miről is van szó? És arról nincs szó, hogy a vírus 2 legveszélyesebb változata ellen :(

2013. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha van rá pénzed, miért ne? Ártani nem fog.

Az meg azért nem rossz, ha legalább a 4 leggyakoribb típus ellen véd.

Viszont akkor is el kell járni szűrésre!!!

2013. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

"Az a gond, hogy ha a vakcinálás csak 2 típus ellen véd, valójában akkor miről is van szó? És arról nincs szó, hogy a vírus 2 legveszélyesebb változata ellen :("


1. Az egyik fajta oltás 4 típus ellen véd, nem 2 ellen.

2. A 4 LEGGYAKORIBB ellen. Ebből kettő szemölcsöket okoz, kettő méhnyakrákot.

2013. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!