Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért kaptam levelet rákszűrés...

Miért kaptam levelet rákszűrés után, hogy menjek vissza?

Figyelt kérdés
Nagyon félek...voltam r.szűrésen, és kaptam egy cetlit, hogy menjek vissza. :(((( most biztos, hogy baj van???? Soha nem kaptam ilyet, es a környezetemben senki sem:((((
2013. jan. 24. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, levelet abban az esetben küldenek, ha találtak valamit. Ez nem feltétlenül daganat, bármi lehet. Mindenképp vissza kell menned!
2013. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Egyszer velem is megesett úgy 10 éve, P3 lett az eredményem, volt némi zűr, kezeltek, (operálni nem kellett) és azóta sincs semmi bajom. De az is simán előfordulhat, hogy rossz volt a mintavétel és értékelhetetlen lett az eredmény, ezért meg kell ismételni. Menj el mihamarabb és ki fog derülni. Sok sikert kívánok!
2013. jan. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, csak azert ijesztő. Remelem csak értékelhetetlen volt. Babát tervezünk, nem szeretnem ha baj lenne. Február 4. Kell mennem, jovőhéten sajnos nemtudok. ;( tényleg reménykedek, hogy nincs semmi baj!!!
2013. jan. 24. 18:34
 4/6 F.B.I. válasza:
47%

Szia! 2012.decembere óta nagyon sok kórházban kötelezővé tették azt, hogy a pácienseknek kipostázzák a levelet, amiben annyi áll, hogy jöjjön vissza az eredményért. Ezt megkapja mindenki akinek jó és akinek rossz az eredménye. Ugyanis nagyon sokan csak levetették a rákszűrést és kb. fél év múlva jelentkeztek érte. Ami abban az esetben nem baj, ha negatív, de ha pozitív, akkor annak következményei vannak, amit eddig a kórházakon vertek le, hogy miért nem szóltak. Ezért most már a kórházak szólnak ha kell ha nem. Még mindig olcsóbb postázni, mint egy-egy nagyobb volumenű perköltséget kiperkálni. Ugyanis amint kezedben a levél, a te felelősséged a leletért időben jelentkezni. A kórház mossa kezeit.

Én nem aggódnék ezek után.

2013. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Győr melletti kisvárosban élek! P3-as lett anno az eredményem és semmiféle levelet nem kaptam,hozzáteszem ,sajnos,mert elfeledkeztem időben visszamenni az eredményért és majdnem baj lett.
2013. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég P3-as lett az eredményem ,szerencsére csak egy gyulladás volt ami azóta (gyógyszeres kezelés hatására)már el is múlt és a következő alkalommal már P2 lett.Ha "csak" p3 az eredményed ,valószínű nem lesz gond valami gyulladás lehet(de azért ezt is komolyan kell venni).
2013. jan. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!