Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász Szegeden?

Nőgyógyász Szegeden?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy valaki nem-e tudna segíteni abban, hogy Szegeden hova érdemes elmenni nőgyógyászhoz? Még soha nem voltam, kicsit félek is, de tudom, hogy muszáj, így rászántam magam. Csak nem tudom, hogy hova menjek? Klinikára vagy hova? igazából nem bánnám, ha ingyenes lenne :$

Esetleg tudnátok segíteni abba, hogy mit kell ott csinálni, v hogy hogy készüljek rá fel? :p



2013. jan. 27. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én anno az SZTK Vasas Szent Péter utcai rendelőjében voltam először. Ott azt hiszem tiniambulancia is működik. Nagyon rendes volt az orvos és a nővér is.

Utána pedig a Nőgyógyászati klinikára jártam. Az kicsit olyannak tűnt nekem, mintha futószalagon menne a vizsgálat. Az ambulancián mindig más dokik vannak, és mindig rengeteg beteg van a váróban.

Mindkét helyen ingyenes az ellátás.

Az első kérdés amit fel szoktak tenni, hogy miben segíthetnek. Elmondod, hogy mit szeretnél (gyógyszer, vizsgálat, vagy valamilyen problémád van). Meg szokták kérdezni azt, hogy mióta menstruálsz, rendszeres-e a vérzésed, van-e valami rendellenesség, mikor volt az utolsó menstruációd.

A vizsgálathoz természetesen le kell vetkőzni. Erre egy öltözőfülke áll rendelkezésedre. Levetkőzöl, utána mondják, hogy ülj fel a vizsgálóasztalra. És megtörténik a vizsgálat, kenetvétel stb. Utána felöltözöl, majd elmondja a doki, hogy mi a további teendő.

Első nekifutásra szörnyűségesnek tűnik az egész, de szükséges rajta átesni. Egy nő nem engedheti meg magának, hogy elhanyagolja a vizsgálatokat!

Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem annak ellenére, hogy férfi, nagyon jó fej a nőgyógyászom. Nagyon féltem az első vizsgálatkor, de semmi extra nem volt, meg is dicsért, hogy ügyesen tudom a különböző időpontjaimat. :) Persze ő magánorvos, így nem ingyenes.

A legjobb lenne, ha anyuddal mennél!

Előtte mosakodj meg alaposan. Ennyi a készülődés. Ott le kell vetkőzni öltözőfülkében, megvizsgál, felöltözöl, beszéltek, hazamész. Nekem mindig mondta, hogy mit fog csinálni, szóval semmi para. :)

2013. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én nem vagyok szegedi,attól elmehetek ide?
2013. jan. 29. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? és van valami bajod?
2013. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nincs bajom, csak így 19 évesen már illendő lenne elmenni egy ilyen vizsgálatra :D nagyon félek, és most szántam rá magam...
2013. jan. 29. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!