Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg ilyen rossz a Diane...

Tényleg ilyen rossz a Diane 35 nevű hormongyógyszer?

Figyelt kérdés
Már lassan 5 éve szedem a Diane 35 nevű készítményt, eddig semmi bajom nem volt tőle, de nagyon sok helyen szidják, és ez kicsit elbizonytalanított. Szerintetek ha eddig jó volt, most előfordulhat, hogy valami mellékhatást fog produkálni?

2013. jan. 30. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érdekeljen, hogy neked hat-e, más nem. Amúgy azért ez a sok negatív visszhang, mert felelőtlenül írják fel az orvosok, nem végeznek vérvételt, és simán fogamzásgátlónak felírják, mikor nem az, csak a mellékhatása.
2013. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Te nem fogamzásgátlónak használod?
2013. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem annak használom, hormonszint eltérésem van. Mielőtt elkezdtem szedni, a ciklusom is szörnyű rendezetlen volt. De emellett azért el kell mondanom, hogy nem volt trombózisos, rákos beteg a családban, nem iszok, nem cigizek, viszont kezelnek magas vérnyomásra, de már az is elrendeződött. Ja, és enyhe túlsúlyom van, szóval nem nagyon vannak hajlamosító tényezőim. De az origós cikk rendesen kiakasztott :,(
2013. jan. 30. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Jaj, istenem, te vagy a tegnapi indexes cikkes is? Erre csak annyit tudok mondani, hogy ez csak annak volt újdonság, aki nem olvas betegtájékoztatót... Ez nem csak a Diane kiváltsága, mindegyiknél előfordulnak ilyenek.
2013. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem, csak ezt az egy kérdést tettem fel ebben a témában. És képzeld, elolvastam a betegtájékoztatót, de mivel nem volt semmi bajom tőle, nem aggódtam. Eddig!
2013. jan. 30. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden kombinált fogamzásgátló okozhat trombózist, úgyhogy mindegyik okozhat halált. Ez nem olyan baromi nagy újdonság, nem értem mi ez a hiszti most körülötte. Eddig is ismert volt ez a szövődmény, le is írják az összes tabi betegtájékoztatójában.

Elhiheted, hogy 25 év alatt már jóval több, mint 4 ember halt meg a fogamzásgátló tabletták miatt.


Egyébként a fogamzásgátló nagyjából semelyik hormonproblémát nem oldja meg. Csak elfedi a tüneteket, mint egy fájdalomcsillapító.

Ha abbahagyod, ugyanolyan szar lesz, mint előtte, vagy még rosszabb.

Szóval javaslom, hogy ne akkor hagyd abba, mikor gyereket akarsz, hanem jóval előtte.

2013. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Én azt hallottam betiltották ezt a gyógyszertv avgy befogják???

Egyébként mi lesz ha majd babát szeretnél? Csak mert a hormon betegséget sosem kezeli a fogamzásgátló csak elfedi a tüneteket. Ha kivizygálnának (ha már nem szedsz hormonkészítményt) és kiderülne az alap probléma és az kezele lenne helyre jönne a ciklusod is. Addig nincs angy gond amig nem akarsz gyereket de ha majd akarsz ujra elö fog jönni a probléma mert nagyvalószínűséggel nem lesz peteérésed stb.

2013. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A Diane 35 nem fogamzásgátló, csak abból a célból is felírják az orvosok, de a fogamzásgátló hatása csak mellékhatás. Nekem 30 éves korom előtt biztos nem kell gyerek. De inkább 32-33 éves koromban szülnék, ha egyáltalán.

De én nem tudom, voltam hormonszint-vizsgálaton, meg hasi ultrahangon is annak idején, nem is egyszer. Hova kérhetnék még beutalót?

2013. jan. 31. 15:25
 9/12 anonim válasza:
Nekem is ezt irta fel az orvos, de nem fogamzásgátlónak, hanem mert a a méhem kicsit befele fordult,szaknevét nem tudom, pedig mondta.... Tehát terápiásan szedem és félévente ellenőrzés.
2013. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem elvileg hormonpótlásra írta fel. Előtte olyan nőgyógyászom volt, aki fél év alatt háromféle gyógyszert írt fel, de egyik sem volt jó :(
2013. febr. 2. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!