Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igazából tamponhasználattal...

Igazából tamponhasználattal kapcsolatban lenne kérdésem. Miért van az hogy pl 3 óra után kis folt van a tisztasági betéten, de ha kiveszem a tampont akkor még nincs teljesen megtelve?

Figyelt kérdés

A kihúzóka meg már olyan és ettől látszik a betéten is.


Másik kérdésem meddig teszitek fel a tampont( Mennyi van a kihúzókából?)


2009. szept. 3. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kihúzó cérna "olyan" én már cserélni szoktam. Ahogy mozogsz a vér is gondolom mozog egy kicsit a hüvelyedben és lehet hogy mondjuk csak az egyik oldalára folyik a tamponnak és ettől telik meg. Azért inkább cseréld.

Olyan mélyre teszem amig befér az ujjam, amíg bírom. A cérnák nem mindig egyforma hosszúságúak.

2009. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

szia!


A kihúzószál azért "foltos" már , mert amikor betét után felrakod vagy tampont cserélsz, akkor az a része véletlenül is hozzáérhet az alsó részedhez és ettől már a behelyezés előtt rákerülhet. Akkor van jó tele a tampon és érdemes cserélni, ha nem álló helyzetben, hanem az 1ik lábadat a kádra vagy wcperemre rakva elkezded húzni és engedi kifelé magát. Ha nehezen akar kijönni, akkor nincs tele. De egyébként higiéniás okokból 3-4 óránként jó cserélni, ha tele van- ha nincs!

A tampont kb. addig kell felrakni, míg az ujjaddal befelé tudod tolni , és érzed , hogy jó magason van, nem kényelmetlen utána az ülés/járkálás.

2009. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is így szokott lenni, hogy az egyik fele teli van, a másik meg még csont száraz! De ha látszik a tisztasági betéten én is rögtön cserélem! De nekem a betéttel is így van, ha nem használok tampont, csak betétet, annak is valamiért csak az egyik fele lesz olyan, nem középen! Szerintem ez azért van, mert nem egyforma a testünk két fele, nekem a bal oldalamon minden "nagyobb", mellem, mellkasom, kezem is, lábam is hosszabb fél centivel, és lehet, hogy a hüvelyben lévő izmok is nagyobbak és ezért tolják a cuccot jobb oldalra! De ezt csak én gondolom, és lehet hülyeség! :D
2009. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sztem próbálkozz meg egy kicsivel nagyobb méretűvel, vagy azis lehet h nincs pontosan jó helyen.
2009. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!