Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nomálisnak tartjáktól, nem...

Nomálisnak tartjáktól, nem tartjától túlzásnak amikor iskolákban arról hallottok, hogy az intim testrészeiket vizsgálgatják a diákoknak? (Lejebb)

Figyelt kérdés

KOrábban nem volt ez bevett szokás,én ismerettségemből senki nem találkozott vele,mint válaszomból kiderül én nem tartom annak,nem tartom helyén valónak,arról nem is beszélve amikor leírták sokan hogy ezt milyen illetlenül végzik.Kortól függetlenül bárkinek lehet bármi baja,de ez biztos hogy nem jó megoldás,mert ez alapján mindenhová bevezethetnék.


Mi a véleményetek amikor szókimondó mondon leírják a fiatalok,diákok kivel mi történt,mit érzet?Normális ez szerintetek,nem túlzás már?


2013. febr. 2. 14:40
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
az intim testrészt természetesen a nemiszervek és a mellre is értem,hiszem hallottam ahol lányokkal is leakarta a társuk előtt vetettni a doki a bugyit és úgy vizsgálni,de mindegy milyen nemű a fiatal ez nem normális a véleményem szerint.
2013. febr. 2. 14:41
 2/22 anonim ***** válasza:
12%
Sok esetben az iskolaorvosnál derülnek ki olyan dolgok, amik addig rejtve maradnak, és ha nem veszik észre, később nagyobb baj is lehet belőle, úgyhogy nem túlzás!
2013. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%
anno 15 évvel ezelőtt nálunk is volt ilyen. Még a bugyit is le kellett húzni és széttenni a lábunkat 13-14 évesen a férfi dokinak. Gáz volt, de annyira nem vészes. Túléltük. Amúgy valóban túlzásnak gondolom. Annyiból, hogy csak szó szerint ránéz, nem sok mindent tud megállapítani (esetleges probléma, betegség) terén....tehát akkor mi is az értelme?
2013. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%
Első vagyok. Persze ilyen vizsgálatokat csak egyesével szabadna csinálni!!!
2013. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk nincs ilyen vizsgálat. Utoljára általános iskola első osztályában volt, ott is csak a fiúknál nézték, hogy leszálltak-e a herék. Én csak itt olvasom, hogy van. Más városban tanuló ismerősöket is kérdeztem, náluk sem volt.
2013. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

szerintem marh-ára nem mindegy ki vizsgál meg és hogyan,de ilyen fiatalon még az orvos neme sem mindegy.El nem tudtam volna képzelni hogy férfi orvos nézegesen tini lányokat meztelenül,mert nem fogja megvárni hogy a lányok a felsejüket felvegyék,röviden ez annyit tesz szó szerint tök pucéron terpesztesz egy férfi előtt egy kis vagy nagy kamasz lány,olyan orvos előtt akinek ez nem a szakterülte,fiúknál úgyan ez a helyzet.


Ahogy üzemorvos előtt sem terpesztünk meztelenül,mert nem lenne az normális,így itt sem az.



Ez meg sehogy sem normális,hogy pucéron kelljen bárki előtt is terpszteni.A másik meg hogy ránézéssel nem lehet semmit megállapítani,fiúknál is simán akinek szükülete van enyhe mondjuk az nagyon jól tudja hogyan is húzza hátra magának a fitymáját úgy hogy az másnak ne legyen észre vehető,és ide nem urológusokat hoznak,hívnak aki ezt esetleg észre venné,ahogy nem hinném hogy olyan örületes számú szükültes gyerek kerülne ki iskolánként sem,a herék meg születésüknél le kell hogy szálljon,amit ovis korig azért többször is megvizsgál a gyerekorvosuk,és ha az leszáll akkortól már nincs miről beszélni igazán.Egy 6-7 éves kis elsősnél meg nem normális hogy a szülője nélkül vizsgálja bárki is a nemiszervüket,még ijjesztő is lehet,mert ez nem valami számukra hú de sokszor előfordult vizsgálat.Szerintem ez igen elfogadhatatlan.


Nem tudnám elképzelni hogy 6-7,vagy akár 12-14 éves gyerekemnél úgy vizsgálodjon a lába között az orvos hogy én arról ne tudjak,hogy arról ne tudjak a gyerekkel előtte beszélgetni,vagy ne ismerejem az orvost,ne legyen valami előzetes felvilágosítás,tájékoztatás.


Nem csak diáknál,bárkinél lehet bármi egészségügyi eltérés,ezek alapján akkor ez olyan mintha üzemorvos is közölné hogy tessék mindenkinek pucéra vetközni aztán majd csak odapillant,amivel aztán semmit nem lehet igazából nagyon kiszűrni és bevezetnék a felnőtteknél is


.A fiatalokat meg jól megsértik,jól lealázzák vele,ahogy felnőtteknél is fordított esetben ez lenne.Azért én akárkire nem bíznám a gyerekem ilyen intim jellegű vizsgálatnál sem,ahogy magam esetében sem,már ha csak ebből indulunk ki akkor sem elfogadható.Ha elmész nőgyógyászati,férfiaknál urológia szűrésre ott sem szó szerint pucéron vagy,nem más előtt vizsgálnak,válaszhatsz orvost,még a nemét is megválaszhatod,eltudsz olyan orvoshoz menni ahol valóban csak négyszemközti beszélgetésre,vizsgálatra van mód.


Nem tudom iskolás koromba csak rutin vizsgálatok voltak és nem voltunk ennek ellenére betegesebbek,aki kicsit oda figyel a gyerekére beszélget vele,az fiúknál is a fitymaszükültet könnyedén megtudja előzni,ahogy kislányoknál is baba korba még a védőnő alaposan átvizsgálja így látja hogy nemiszerve fejlődése is rendben van,minden a helyén van,ahogy kisfiúknál is,később meg a mellek fejlődését a háziorvosa is látja a gyereknek,hiszem amikor beteg a gyerek,akkor is fülülről leveközik,tehát a gyerekorvosa észrevenné,ha valami rosszul fejlődne.


Valahogy el van ez szúrva.

2013. febr. 2. 15:12
 7/22 A kérdező kommentje:
74%-os én is úgy gondolom csak ránézéssel nem lehet megállapítani semmit,ahhoz nem kell beterpeszteni,hisz a szőrnövekedésére lenne kíváncsi ahhoz sem kellene teljesen letolni az alsóneműt,elég lenne kicsit,aztán itt a divat,hogy sokan eleve borotválják,pluszban meg hát eltérő módon fejlődnek a fiatalok valaki később szőrősődik,kisgyerekként meg a gyerekorvos eleve látta,hogy csikló,minden ki van fejlődve,a helyén van stb.Túlzás,fölösleges és eléggé megalázó.Őszintén szólva még ahogy te is 15 év távlatából emlékszel rá,ezt nem felejeti el az ember.
2013. febr. 2. 15:15
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Semmiképpen sem egészséges dolog ez.

Joga van minden diáknak megtagadni ezt, és szóljanak azonnal a szüleiknek!

2013. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok,ilyen téren akárkire nem bíznám a gyerekem,minimum a szülőket is előre kellene értesíteni és nyilatkozni hozzájárulnak a gyermekük efajta vizsgálatához.
2013. febr. 3. 14:47
 10/22 anonim ***** válasza:
De látod egy-két elvakult emberke, aki vadul tiltakozik pl. az iskolai köpenyviselés ellen, mert hol vannak akkor a jogai, az vidáman elkövetne mindent a tinik "erőszakos" vetkőztetése mellett. Itt már nem olyan érdekesek az emberi jogok...
2013. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!