Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyit számít az, ha nem a...

Mennyit számít az, ha nem a menszesz első napján vettem be a tablettát?

Figyelt kérdés
Augusztusban irattam fel először fogamzásgátlót és azóta sem állította be a menszeszem.Az orvos csak annyit mondott,hogy váltsam ki,szedjem 21 napig aztán 7 nap szünet és így tovább..Most viszont elolvastam,h akkor kellett vlna bevennem az első tablettát mikor megjött a menszeszem.De nem így szedtem,hanem augusztus 4-8ig volt menstruációm aztán aug 23án kezdtem el szedni,mert kicsit tartottam tőle,hogy kiszőrösödök stb....utána szeptember 11én megjött a menstuációm de másnap vettem be az utolsó tablettát.. azóta is öszseviszsa menstruálok :S

2013. febr. 5. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, gratulálok..

Ezért nem való 15 éveseknek a tabletta.

Menj vissza az orvoshoz, majd ő megmondja mit tegyél.

De bármit is mond, a használati utasítástát minden gyógyszernek olvasd el.

2013. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Először is nem 15 éves vagyok hanem 21,másodszor úgy voltam vele,hogy ha már orvos akkor biztos elmondja amit tudnom kell..de azért köszi a választ.
2013. febr. 5. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan azóta is össze vissza szeded?

Nekem annó hónapokig nem volt mensim ezért egyszer csak elkezdtem szedni mivrel akkor már fél éve vártam hogy megjöjjön. Aze lsö levél után rendesn megjött és igy tovább az más kérédés hogy inkább ki kellett volna vizsgálni mért nem rendszeres de ezt akkoriban még lesz.rták. A lényeg hogy rendesen szedd be nagyjából uygnabban az időben és tartsd a 7 napos szünetet utána megint kezd ell amikor el kell. be kéne hogy álljon ha nem menj vissz az orvoshoz mert valami nem jó, és igy lehet hogy védettséget sem nyujt rendesen.

2013. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha 21 éves vagy, akkor nem kicsit fog felakadni a doki szeme, mikor előadod neki a sztorit.

Ennyi idősen már illett volna tudnod, hogy nem lehet akármikor elkezdeni a szedését. De ha nem is tudtad volna, le van írva a betegtájékoztatón.

Az, hogy nem mondta el ennyire részletesen, nem azt jelenti, hogy felelőtlen volt, ezt azért írom, ha esetleg netán eszedbe jutna a dokit hibáztatni. Mert akkor még ezer más apró részletet is elkezdhetne kifejteni, a rendelés meg nem azért van, hogy előadásokat tartson.

2013. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az öszseviszsa dolgot nem úgy értettem,h akkor veszem be a bogyót mikor eszembe jut...első tabletta óta mindig este 7kor veszem be,és mondom ismét,hogy még sose szedtem fogamzásgátlót így nem tudtam,hogy mi fán terem ez.Mikor elmentem nőgyógyászhoz,mondtam neki,hogy még nem szedtem semmit( sőt akkor voltam először vizsgálaton is,ezt is elmondtam neki ezért azt hittem,legalább elmagyarázza amit kell,ha már egy kezdővel van dolga)
2013. febr. 5. 12:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha azóta rendesen szeded és mégis össze vissza jön meg akkorm menj vissza és kérd ki a tanácsát mi a teendő lehet gyógyszert kéne váltanod. A leírást tényleg el kellett volna olvasnod. Viszont ennxi hónp után má be kellett volan hogy álljon a havid.
2013. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még hozzáfűzve annyit a kötekedések elkerülése végett,hogy nem a terhesség elkerülése miatt akartam ezt,hanem hogy beállítsa a menstruációm ,tehát annyira azért nem vagyok fogyatékos,hogy szedek valamit (ami nem használ),aztán nyugodtan lefekszek a barátommal...Na de mindegy,köszi a válaszokat.
2013. febr. 5. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:

1. A betegtájékoztatóban le van írva, hogy mikor kell elkezdeni és hogyan kell szedni. Teljesen alapvető dolog (főleg 21 évesen), hogy mielőtt BÁRMILYEN gyógyszert elkezdesz szedni, alaposan áttanulmányozod a betegtájékoztatót!

Ne haragudj, de ez egy felnőtt embertől elvárható lenne.


2. A tabletta nem a saját ciklusodat rendezi. Úgy működik, hogy a te ciklusodat kikapcsolja. A folyamatos hormonadagolás miatt ameddig szeded, nem jelentkezik vérzés, majd amikor abbahagyod (a 7 napos szünetben), akkor a hormonmegvonás miatt egy ún. MEGVONÁSOS vérzés jelentkezik, ami nem menzesz. Nem a te szervezeted irányítja, hanem a tabletta megvonása hozza létre. Ebből következik az, hogy akkor is a szünetben kellene vérezned, ha rosszul kezded el szedni a tablettát. Az első levélnél még emiatt a "kis tévesztés" miatt előfordulhatott volna pecsételő vérzés, de az nagyon nem normális még így sem, hogy már 4 hónapja összevissza vérzel tőle. Ennyi idő alatt már akkor is normálisan kellene megjönnie (a szünetben), ha rosszul kezdted el szedni.


3. A fenti okokból kifolyólag, a tabletta soha nem fogja rendezni a ciklusodat. Addig (lenne) egy normális ciklusod, ameddig a tablettát szeded. Ha abbahagynád, akkor újra a saját szervezeted uralná a ciklusod, így megint ugyanolyan lenne, mint a szedés előtt (sőt, sok esetben még rosszabb).



Tehát a teendők:

1. Visszamész az orvoshoz, és elmondod a problémád. Valószínűleg azt fogja javasolni, hogy hagyd abba a szedését (egy teljes levélnek a végén, nem levél közben!), és várd meg, amíg rendeződik a ciklusod.


2. Ha a szedés előtt nagyon rendszertelen volt a vérzésed, akkor érdemes lenne egy endokrinológust felkeresni a problémával, mert mint mondtam, a tabletta tüneti kezelés (lenne, ha működne nálad...), nem oki kezelés. Meggyógyulni soha nem fogsz tőle.

2013. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nagy hiba ha azért kezdted el szedni hogy beállitsa. Ez csak tünetileg kezeli az okot nem és ha abba hagyod ujra rendszertelen lesz. Én is igy jártam. Viszont ha kiderül mi a probléma és kezelve van akkor beáll rendesen.
2013. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!