Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endokrinológus írhat fel...

Endokrinológus írhat fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Ősszel szedtem,majd közben el kellett mennem endokrinológiára,szőrösödés,kissé pattanásos bőr miatt.El is mentem,majd most kell megint vissza mennem,de a fogamzásgátlót már nem szedem 2 hónapja,azonban szeretném újra szedni,mert megint szőrösödöm,zsíros a hajam,az arcom pattanásos kissé.UH-n voltam,ott semmit nem találtak.Vérképembe a tesztoszteron volt kicsit magasabb.
2013. febr. 13. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Írhat fel, de ne kérj. A fogamzásgátló a világon semmit se segít, amint abbahagyod visszajönnek a tünetek, sőt, közben nem is lehet rendesen kivizsgálni, mert sok laborértéket befolyásol, és nem mindegyik hormont lehet nézetni közben. Várj rendes diagnózisra és kezelésre.
2013. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írhat. De akkor további kivizsgálásnak semmi értelme, ugyanis mellette nem lehet normálisan hormonszinteket mérni, mert nem informatív.

Igazából nem is értem minek mennél endokrinológushoz, ha fogamzásgátlót akarsz....

Az endokrinológusnak az lenne a dolga, hogy az okot kezelje. Ha csak a tüneteket akarod elfedni a tabival (mert a gondot megoldani nem fogja, ha abbahagyod, megint szőrös és pattanásos leszel, örök életedben meg nem szedheted), akkor ahhoz elég a nőgyógyász is...

2013. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!