Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan húzzam ki óvatosan a...

Hogyan húzzam ki óvatosan a tampont?

Figyelt kérdés

Nők/lányok! Lehet, hogy kicsit gáz, hogy itt teszem fel a kérdést, de több mindenkitől kell megnyugtató tanácsokat hallanom, tehát kérlek segítsetek. Nemrég kezdtem el tampont használni, de nem vagyok még olyan gyakorlott és amikor kihúzom nagyon félek, hogy elszakad a fonal. Hogyan húzzam ki úgy, hogy ne fájjon (kicsit szokott fájni), és ne is szakadjon el a fonal. Van erre valami jó mód?

Köszönöm.

17/L



2013. febr. 14. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ezeket tesztelik, ne aggódj, nem fog elszakadni

engedd el magad, nem kell rágörcsölni

ha nem telt meg, akkor fájhat a kihúzás

egyébként pedig mielőtt felteszed, ahogy a tájékoztató is mutatja meghúzod a zsinórt és körkörösen az alját kicsit kitágítod, ha gond lenne a minőségével, már itt kiderülne

2013. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáj, akkor nem telt meg rendesen. A fonal meg szinte sose szakad el, de ha félsz, akkor mielőtt felteszed, rángasd meg, hogy nem jön e ki.
2013. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm. igen megszoktam ráncigálni:DD csak attól félek, hogy akkor meg pont attól fog elszakadni, amikor húzom ki..

és még az, hogy ma többször is úgy éreztem mintha a tampontól függetlenül folynék..kezdenék átázni, de gyorsan kirohantam a wc-re és nemtörtént semmi. ez mit jelent? ugye nem tudok tamponnal egykönnyen átázni?

2013. febr. 14. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:

A fonal biztos nem szakad el!

Engedd el magad, es huzd ki egy darabig, ha nem jon azt jelenti, hogy nem telt meg! Ha viszont meg van telve, es akkor kihuzod egy darabig es utana ha elkezded nyomni, mindha kakilnal akkor fog kijonni magatol is.

2013. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok!

Ha nincs megtelve ne aggodj nem fogsz atazni!

2013. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt behelyezed a tampont, győződj meg rőla, hogy a madzag a helyén van, normálisan rögzítve. Ez annyi, hogy kicsit meghúzkodod a zsinórt, de nem erősen, csak amennyire húzódni fog majd "kifele jövet" is.

Amikor kihúzod, akkor azért megy nehezebben, mert megdagad de ez majd el fog múlni, ahogy kezdesz hozzászokni. Úgy a legjobb kihúzni, hogy felteszed a lábad a wc-re, és miközben húzod, kifújod a levegőt, mint amikor sóhajtasz. Ekkor elernyednek az izmok és könnyebben kijön.

Egyébként a zsinór miatt ne aggódj, én vagy 10 éve tamponozok és még soha nem találtam rossz tampont a dobozban.

2013. febr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!