Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kezeljem a gombás tünetek...

Hogy kezeljem a gombás tüneteket? Megőrülök úgy csíp!

Figyelt kérdés
a nődokim írt fel kúpot. nem használt. elmentem másikoz, felírt tablettát,egyszer kellett bevenni. nem használt. megjött, így a gomba is. aztán felírt 3 napra hüvelytabit és még egy egyszeri tablettát. amíg használtam (és folyás volt,) elmúltak a panaszok. de most megint csíp. (soha nem viszketett,de letesztelt a dokim, tuti h gomba.) azt mondta most nem ír fel semmit, jövő héten hívjam, addig hagyjuk had gyógyuljon magától. hátha. igen ám de mit kezdjek a panaszokkal? megőrülök, nagyon csíp!! (plusz a barátommal nem voltunk együtt egy hónapja mert v gyógyszer volt, v megjött, v gomba miatt fájt...) de légyszi ha tudtok valamit ami legalább a tüneteket enyhíti, írjatok!! fáj,csíp,áááá
2009. szept. 8. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ne egyél szénhidrátot, csak fehér húst és zöldséget.

csípéssel meg nem nagyon tudsz mit csinálni.

2009. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem menj el másik orvoshoz.

Nekem is volt hasonló problémám. Nagyon viszketett, csípett, vártam vele pár napo, hátha elmúlik, de nem múlt el. Aztán megjött, így csak 1 hét múlva tudtam menni dokihoz. Mintát vett, addig nem írt fel semmit, egy hét múlva kellett visszamennem, megállapította, hogy gomba, írt fel gyógyszert. Vártam vele 1 hetet, de nem használt. Aztán felkerestem egy magánorvost ő nem küldött semmit a laborba, egyből írt fel gyógyszert, kenőcsöt és pár nap alatt teljesen rendbejött. Nem is értette, hogy lehetett az előző orvos ilyen hülye.

Szóval vagy násfél hónapig mi sem tudtunk együtt lenni.

2009. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az a gomba mégse gomba, hanem valami bakteriális fertőzés? Én rendszeresen sajnos gombát kapok, havi rendszerességgel, de az soha nem szokott csipni, hanem viszket és éget. Arra ha ir kúpot, kenőcsöt, attól mindig elmúlik. Csak mivel nekem folyton visszatér gombaölő gyógyszert kell bevennem. Kb. olyat amit te is kaptál. 1 darabot. Az ha nem használ akkor szerintem nem gombád van. Menj vissza újra vagy másik orvoshoz.
2009. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kenegesd addig canestennel.

a gomba viszket, úgyhogy talán mégse gomba?

2009. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok

Bizony lehet, hogy nem gomba, nekem sem az volt, pedig az orvos a laboreredmény alapján váltig állította.

Aztán kiderült, hogy gyulladás miatt van a csípő érzésem mindig pisilés után. Nagyon rossz volt.

2009. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szia ! Nekem számtalanszor volt már ilyen problémám. Használj canesten kúpot és krémet szedjél mellé laktobacillust ja és ne használj deo intim betétet és ami fontos kezeld a párodat is canesten krémmel nehogy visszafertozodj. Megelozésképpen pedig kozvetlen menzesz után alkagin huvelykúpot /tescoban is kapható/ kb.2 napig használd, de a laktobacillust kúraszeruen pár hónapig szedheted sokat segít hidd el. Remélem segítettem !Mielobbi gyógyulás !
2009. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi :)

2 doki csinált tesztet gombára, mind a 2 mondta h az.

kaptam krémet megelőzésre és kezelésre, tablettát ami elvileg egyből megöli (2x), kúpot (6 napig), hüvelytablettát (2félét),mégis hatott semmi, viszont ráment az elmúlt 2 hónapom és még mindig van h nincs semmi bajom és egyik pillanatról a másikra meghalok úgy csíp,órákon/napokon át. ami fura h tavasszal volt h viszketett de eszembe sem jutott h lehet h gomba, mert enyhén tisztaságmániám van magammal szemben...

candida diétát kellene csinálnom? vagy valami egyéb? ha már a tüneteket nemtom kezelni.... :(((

2009. szept. 8. 12:52
 8/11 A kérdező kommentje:
ja és a barátom előtt kezdődött, vele pedig csak gumival csináltuk, mind2 nődoki szerint kizárt h miatta előjön megint.
2009. szept. 8. 12:54
 9/11 anonim ***** válasza:
szedj vitamint grapefruit csepp és elkerülheted a gombát!!!
2009. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A hüvelygomba viszket, szinte elviselhetetlenül, fehér túrós váladék van, de semmi szaga, de nekem sem csípett soha. Kétszer volt gombás fertőzésem, először az orvos írt fel kúpot, tablettát, kenőcsöt, másodszor a Canesten Combit próbáltam ki, az is jó volt. Egyébként engem nem tesztelt, éppen rápillantott, és rögtön mondta, hogy gomba.

Viszont van egy újfajta menstruációs és tisztasági betét, amiben egy anionos réteg van, aminek antibakteriális, gombaölő hatása van.

A tüneteket most nem tudom , hogy megszünteti e, szerintem van rá esély, de én mindenképpen ajánlom azért is, hogy mégegyszer ne forduljon elő.

2009. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!