Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A helyi fogamzásgátlás?...

A helyi fogamzásgátlás? (konkrétan a Pharmatex)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy mennyire biztonságos, hogy nem okoz e valami problémát a használata a férfinak (nem konkrét problémára gondolok,csak hogy volt e már olyan,hogy panaszkodott valaki)?

Egyáltalán a helyi fogamzásgátlásról alkotott véleményetek érdekelne.

Nem akarok gyógyszert szedni,ha nem feltétlenül muszáj,de a gumit meg nem nagyon szeretjük...:S

Köszi a válaszokat:)



#gyógyszer #módszer #helyi fogamzásgátlás
2013. febr. 21. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában kb. annyit ér, mint a megszakítás (magyarul nem túl sokat).

Ha nem akarsz gyereket, akkor megszakítás nélkül ne használd.

A barátomat spec. nem zavarta, de engem annyira csípett, hogy 2 perc után rohantam a fürdőbe kimosni, de még órákig sajgott utána. Nekem nem jött be.

2013. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erre a nőgyógyászom annyit mondott, hogy "nem igazán megbízható"
2013. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ezen kívül nem próbáltál még valami mást? Nagyon nem akarok gyógyszert szedni,de semmi infóm nincs a többi lehetőségről (mármint tapasztalatokat nem nagyon hallottam még,mivel a környezetemben mindenki bogyót szed)
2013. febr. 21. 11:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is annak idején jobban utána néztem ennek a megoldásnak, és sajnos sokan estek teherbe, szóval én nem mertem kipróbálni, viszont gyógyszert én sem akartam szedni. Első gyerekig így marad a gumi, aztán meg majd valamit kitalálok :)
2013. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz hormont, de megbízható megoldás kell, akkor óvszer. Nem olyan szörnyű az, mint ahogy egyesek beállítják...
2013. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Használtunk egy darabig óvszert,de hosszútávon nem akartuk,úgyhogy jött a gyógyszer..de most változtak dolgok és nem akarom tovább szedni.

Arra is gondoltam,hogy veszek valami helyi fg-t + a megszakítás, úgy csak nem lehet gond. És max néha óvszer..

Jobb ötletem nincs :S

2013. febr. 21. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Önmagában kevés, de pesszáriummal kiegészítve már jobb a helyzet, de még így is kockázatosabb, mint az óvszer. Külön-külön a spermicid és a pesszárium se valami megbízható, ezért szokták ezeket együtt alkalmazni.
2013. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nagyon alacsony a hatásfoka. Orvosi körökben külön kifejezés létezik a megbízhatóságára: "Pharmatex bébi". Különben is tök illúzióromboló, ahogy fel kell tuszkolni magadnak. Most képzeld el, hogy a barátoddal megkívánjátok egymást, de nem szabad ám egymásnak esni, mert fel kell applikálni az a szart és várni kell vagy negyedórát. Addig nekem a kedvem is elmenne az egésztől. Arról nem is beszélve, hogy sokakat irgalmatlanul csíp, a pasit is csípheti valamint nagyon felemelő, ahogy folyik ki a szétolvadt trutyi... Ennél már az óvszer is jobb 1000-szeresen szerintem. Én nem használtam, barátnőim közül használta több is régen, ebből 2-nek így született gyereke, egy másik elvetette, a többi meg már nem használja. Ők mondták ezt, hogy pl csíp meg ocsmány használni.
2013. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valahogy erre az eredményre számítottam,csak kellett hallanom (olvasni) :)

(Nekem is eszembe jutott ez,hogy valahova kell távoznia annak az izének miután elolvad, márpedig ez így annyira nem vágykeltő... :S )

2013. febr. 21. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!