Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A papaya kapszulát szedhetem-e...

A papaya kapszulát szedhetem-e annak ellenére, hogy gyomorsavam van?

Figyelt kérdés
Nem fogyókúra céljából szedném (mielőtt még valaki elkezdene az egészséges táplálkozásról beszélni) hanem miómára javasolták nekem. Sőt nem szeretnék nagyon fogyni tőle, úgyhogy mennyire fogyasztó ez? És még olyan kérdésem volna, hogy emellett, a diólevél tea kúra mehet-e, illetve még szedem a Varga gombát is?
2013. febr. 23. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
gyomorsava mindenkinek van:)
2013. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, de én itt a túlzott gyomorsavra gondolok
2013. febr. 23. 10:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmire nem jó... ezeknek a táplálék kiegészítőknek a 99%-a hatástalan!

A gyógynövényekről annyit, hogy aminek hatása van, az mellékhatással is rendelkezik. A diólevél főleg fertőzések külső kezelésére való, mivel baktérium és gombaölő hatással rendelkezik. A varga gombát nem ismerem.

A papayát a hazájában teljes egészében fogyasztják, nem kapszula formájában. Fogyni nem lehet ettől önmagában, csak diétával és edzéssel kombinálva.

2013. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves drága utolsó! Leírtam, hogy nem fogyásra kell, eleve felhívtam rá a figyelmet, sőt egyáltalán nem akarok tőle fogyni, el kellene olvasni teljes egészében, amit írok. A diólevél teával, már férfiökölnyi miómát is tüntettek el, azért valamit akkor csak tudhat. Nem kellene azért elvetni a kapszulák hatásfokát sem, hiszen azért sok betegnek hasznára vált már. Nyilván mindennek van mellékhatása, nem csak a gyógynövényeknek, de akkor etudva semmit sem ehetnénk, szedhetnénk. Egy kis mellékhatást kibírok, ha használni fog. A Varga gombának pl. még semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam, szerencsére, pedig már 7. hónapja, hogy szedem. Ez is egyéntől függő kinek milyen mellékhatást okoz, valakinek semmilyet sem. És honnan tudod te, hogy nem ér semmit, mert ha van tapasztalatod, akkor ok, de ez is egyéntől függő szerintem, kinek használ, és kinek nem. Egyébként a kérdés meg nem az volt, hogy jó-e, hanem, hogy gyomorsav túltengés esetén szedhetem-e. Hálás lennék, ha csak erre a kérdésre kapnék választ, és nem mindig azt olvasnám itt minden ilyen kérdésnél, hogy ez nem jó, az semmire sem jó, stb. Prédikáció nem kell, esetleg, aki tudományosan is alátudja támasztani az érveit. Egyébként kösz a választ!
2013. febr. 23. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Fitoterapeuta végzettségem van és elolvastam a kérdésedet. Sajnálom, hogy nem azt a választ kaptad, amit vártál. Gazdagítod azok körét, akiket nagyon könnyű rászedni áltudományos de jó drága dolgokkal. No comment. Megnézném én azt a tanulmányt, ami igazolja, hogy a diólevél miómát tüntet el. Természetesen tudományos tanulmányról beszélek!

A gyógynövény nagyon hasznos dolog, de tudni kell, hogy mikor és hogyan kell használni őket. Semmilyen kivonata, kapszulája nem ér fel az eredeti hatóanyaggal! Ezeket a cuccokat jó drága pénzért eladják nektek, ti pedig bedőltök ennek, mert mindenki gyógyulni szeretne. A gyógyhatású készítményeknek semmilyen követelményeknek nem kell megfelelni jelenleg Magyarországon, csak egynek, hogy ne ártson! Hatásmechanizmust nem kell igazolni hozzá.

A kérdésedre a válasz: szedheted a papaya kapszulát gyomorsav túltengés esetén is.

2013. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Nem tudom most mi a problémád. Először is a mióma egy jó indulatú daganat, vagyis erre orvosi kezelés nem igazán létezik, csak a műtét, amit természetesen nem szeretnék, sem azt, hogy kipakoljanak, mivel még nem is szültem, sem hogy megcsonkítsanak, nyilván ezért kipróbálok természetes anyagokat is. A diólevél teát nem kapszulában szedem, hanem a gyógynövény boltban veszem, egyszerű szürke zacskóban, amiből naponta 6 hétig ittam egy bögrével, és most tartok 6 hét szünetet, remélem használ, de ha nem, akkor sem árthatok vele, jótékony hatásai vannak. (Nem értem mi bajod a diólevél teával.) Gyuri bácsi ajánlásával! Nem értem mire gondolsz, mire szedtek engem rá. A papaya kapszula gyógyszertárban, gyógynövényboltban kapható kb. 2000-3000 Ft. körül, jótékony hatásairól olvastam, nyilván túlzásba nem viszem, hogy esetleg ártson is. Talán a Varga gombára gondolsz? Ártani biztos nem árt, hogy használ-e, az még majd elválik. Még nem hallottam, hogy belehaltak volna. De,ha ennyire jól értesült vagy, akkor ajánljál már valamit miómára, ami hatásos, tudományos alapon?
2013. febr. 23. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!