Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Így is lehetek terhes?

Így is lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem tervezek gyereket, és nem is akarok. Csak a biztonság kedvéért érdekelne, ha évente mindössze néhány alkalommal van menstruációm, milyen a teherbeesési lehetőség?

Tudom, orvoshoz kell mennem, már járok hozzá. Csak érdekelne a dolog.



2013. febr. 26. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a peteérés alatt illetve környékén éltek nemi életet akkor simán lehetsz terhes, pláne hogy nem is tudod igazán mikor van peteérésed.

És mit állapított meg az orvos, mitől jelentkezik ilyen ritkán a menzeszed?

2013. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég kicsi, de nem 0%. ismerek oylat aki igy is terhes lett. Viszont mindenképp kevesebb rá az esély mintha egészségesen működne a dolog.
2013. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyből elküldött vérvételre, és minap hoztam haza az eredményt. De mivel elég bunkó és durva volt, másik orvoshoz megyek. Amit én saját szemmel tudtam értelmezni annyi volt, hogy magas az inzulinom, ami miatt felkeresem a háziorvosom, hogy segítsen.
2013. febr. 27. 20:42
 4/7 anonim válasza:
Nekem is így volt menstruációm mint neked.Nehezen jött össze,de mostmár 2.5 éves a kislányom.Mióta szültem rendesen megjön minden hónapban.
2013. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor PCOS vagy. endokrinológushoz menj mert ez rá tartozik. Az ő szakterülete.
2013. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: igaza van az utolsó válaszolónak, lehet hogy a petefészkekben kis ciszták vannak / PCOS/, mert nem tud megrepedni a tüsződ, ezért nincs menstruációd sem. A magas inzulin IR-re, inzulinrezisztenciára utal. Keres egy jó nőgyógyászt, hüvelyi UH vizsgálat mindenképp szükséges.Az inzulinrezisztencia miatt pedig endokrinológiai vizsgálat is javasolt. Ma már vannak nőgyógyászok, akik egyben endokrinológus szakorvosok is. Egy ilyen orvos lenne Neked a lehető legjobb most, csak nehéz ilyet találni.
2013. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukámnak 14 évesen megmutatkozott utána semmi nem volt, vagy talán egyszer...pár hónap próbálkozás után simán megfogantam így is, majd utánam fél évig rendszeres volt neki , elmaradt de öcsém 7 évre utánam még is meglett.... (szintén fél év próbálkozás után)....szóval simán lehetségest...
2013. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!