Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász vizsgálatkor,...

A nőgyógyász vizsgálatkor, vagy uh-on megtudja mondani hogy a cilusom melyik szakaszában vagyok?

Figyelt kérdés
Késik a bajom,már 10 napja,és hétfőn tervezek dokihoz menni,megtudná mondani,hogy megjön e a napokban vagy most hogyan áll a ciklusom?
2013. márc. 9. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Hüvelyi UH-val megtudja mérni milyen vastag a méhnyálkahártyád, ebből lehet következtetni, hogy hol tartasz a menstruációs ciklusban.

Ha esetleg nem volt peteérésed / ezt nem tudja már megmondani, de ha vékony a méhnyálkahártya erre lehet következtetni/ akkor simán kimaradhat egy vérzés.

Vagy ha petefészek cisztád van az is tud ilyet csinálni, esetleg terhesség az nem lehet?

Sima nőgyógyászati vizsgálat során tapintással nem tudja megmondani, hogy a ciklus melyik szakaszában tartasz csak UH-val.

2013. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha éppen az UH időpontjában van peteérésed azt is lehet látni. Ilyenkor az érő pete olyan mint egy cysta,csak kisebb.
2013. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pár évvel ezelőtt volt petefészek cystám,de akkor 2szer is megjött egy hónapban,és fájdalmaim voltak,peteérésem szerintem volt,mert voltak tünetek,és olyan folyás.lehetséges hogyha most cystám lenne azért nem jön meg?semmi tünetem nincs már,amikorra vártam akkor voltak kisebb hasgörcsök,de elmúltak,és mostmár a mellem fáj,és vizes folyásom van.
2013. márc. 9. 21:49
 4/6 A kérdező kommentje:
és akkor vizsgálatnál mit tudna megállapítani?remélem utána azért elküld uh-ra.
2013. márc. 9. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Vizsgálattal, hogy nincs-e megnagyobbodva a méhed illetve van-e valami elváltozás a hüvelyben vagy a méhszájon.
2013. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valamint azt,h nincs-e a kismedencében fájdalom,ami gyulladásra utalhat.
2013. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!