Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ra jó a vény nélküli...

PCOS-ra jó a vény nélküli premens tabletta?

Figyelt kérdés
A nődokim anno még a pms tüneteimre ajánlotta. Azok nagyjából megszűntek (mióta nem tartom a diétát :/ ) viszont rendszertelen a ciklusom megint. Babatervezés szempontjából számít valamit? Mi mindenre hat ki a szedése? Lehetőleg olyanok válaszoljanak, akiknek tapasztalatuk van benne!

2013. márc. 11. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér. Sajnos a PCOS komolyabb annál, minthogy holmi vény nélküli, gyógynövényes cucc megoldja. Én is szedtem egy ideig, eredmény: 0.
2013. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát eddig nekem is csak a diéta használt,ami beindította a peteérést,és (nagyjából) rendszeresítette a ciklusomat!Csak ettől meg félelmetes PMS tüneteim lettek.Olyan szintű ingerlékenység,h az eszméletlen,hasgörcsök,stb) :/
2013. márc. 11. 22:21
 3/16 anonim ***** válasza:
nekem sem hazsnált semmit. Mivel más okozza igy nem javul tőle PCOS.
2013. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát,köszönöm a válaszod,akkor marad az önsanyargatás... :)
2013. márc. 11. 22:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A paleót próbáltátok már? 5-6 hónap alatt teljes gyógyulást szoktak tapasztalni mellette.
2013. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az micsoda? Még csak nem is hallottam róla! Tudnál írni róla valamit?Vagy linket?
2013. márc. 11. 22:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy táplálkozási irányzat, az a bizonyos "így kéne ennünk", hogy ne legyünk betegek. Az így megelőzhető és gyógyítható betegségek közé tartozik a PCO szindróma is, több "gyógyíthatatlan" betegséggel együtt.


Ezek közös jellemzője, hogy gyulladásos természetűek, és csak azért nem gyógyíthatók, mert egy eleve megbetegítő táplálkozás MELLETT akarják gyógyszerrel kezelni őket.. meg sem próbálják (általában) a kiváltó táplálkozási okokat kiszűrni.. Na most a paleo táplálkozás elvei ezeket szűri ki ami egészséges embereknél is előnyös, betegeknél sokszor maga a megváltás.


[link]

2013. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
TaplalkozasHarcmuves gondolataival teljes mértékben egyetértek. Nekem is voltak menstruációs problémáim, jártam endokrinológián, stb, de rájöttem, hogy ők úgysem fognak meggyógyítani, így "maradt" a paleo... Azóta áldom az eszem, hogy nem bíztam orvosokra magam. Szívből ajánlom neked a paleót, szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy minden problémádat megszünteti és adja az ég, hogy nemsokára babázhass. :)
2013. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A PCOS nem gyógyítható, csak kezelhető, szinten tartható. A paleo-t csak oylan PCOS-nak szokták alkalmazni aki nem reagál a PCOS diétára. Óvatosan kell vele mert a paleo ronthat is rajta, igy a teherbeesését is késleltetheti mert akár hónapokba telhet amig rendeződnek a hormon szintek.
2013. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma újra nekiálltam a diétának(szénhidrát-cukor). Ez anno a peteérésre bevált,hát megnézzük mégegyszer,remélhetőleg kevesebb kellemetlen mellékhatással.Egyébként,ha már PCOS-ok vagytok Ti is: egy kérdés:Ha beválik a diéta (bármelyik) hosszú távon reménykedhetek benne,hogy kevésbé lesz fiús alakom??? Úgy értem,olyan boldog lennék,ha az a kevés plusz kiló,ami rajtam van,nem a fejemre és a derekamra,hasamra menne! :/
2013. márc. 12. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!