Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez? Aggódnom kellene?

Mitől lehet ez? Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Szóval 18 éves vagyok és 16 napja késik a menstruációm.Novemberben már voltam egyszer orvosnál akkor pont az ellentéte miatt akkor 13 napig volt meg egyfolytában.Tegnap újra elmentem a nőgyógyászhoz és ő átküldött ultrahangra hogy kiderítsék hogy mitől lehet.Holnap reggel kell mennem az uh-ra de kicsit felemás érzéseim vannak, örülök hogy végre talán kiderül hogy miért nem jön meg rendesen de félek is hogy mit találhatnak. Azon kívül hogy késik nem igazán van más tünetem ..talán annyi hogy kicsit erősebb a folyásom mint eddig és hogy mostanában gyakran ég a gyomrom.Szerintetek mi lehet ez ?
2013. márc. 12. 19:43
 1/6 anonim válasza:
52%
Nyugodj meg, nem lesz semmi baj, legalább kiderül, mi a bajod :) Amúgy lehet hogy az lesz hogy felírnak neked egy fogamzásgátló tablettát, hogy attól helyrejöjjön a hormonháztartásod. De majd hnap írd meg, mi volt!
2013. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
46%

A fogamzásgátló tabi tényleg jó lenne attól normálisan beállna, de nem kell félni, hiszem még fiatal vagy sok mindenkivel előfordul, hogy rendszertelen. Nekem is szokott késni..én 19éves vagyok.:)

De remélem, hogy nincsen semmi bajod!

2013. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszertelen egy menstruáció azt hormonális probléma okozza ami nem látszik uh-on. Vannak olyan hormonális problémák amin még ront is a fogamzásgátló. AZ igaz hogy beáll a ciklus de az csak egy megvonásos vérzés amit a gyógyszer irányít attól még a problémát nem gyógyitja meg, csak elfedi és késöbb ugyanugy megmarad ha abba ahygod. néha lhhet hallani hogy valakinek utána is pontos maradt de ez nsgyon ritka 99%-ban hormonális probléma van ami meg is marad. mivel ez nem nőgyógyászra tartozik hanme endokrinológusra ezért érdemes egyet felkeresni emrt ez az ö szakterülete. Ha netán azt fogják mondnai hogy kis policiszták vannak a petefészkeiden és majd a fogamzásgátló jó elsz rá, ne váltsd ki mert nem jó rá, sajnos sok nőgyógyász felírja rá, pedig már rájöttek nem azzal kell kezelni.
2013. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az utolsónak. Ez a mensturációs zavar vs. fogamzásgátló kérdés pont ugyanaz, mint a pattanás-alapozó problémakör. Ugyan az alapozó elfedi a pattanást, de megszűnni nem attól fog. És lehet, hogy tovább is terjed miatta, mert szétkened a pattanás környékén lévő bacikat, így még súlyosabb lesz a gond, több pattanás alakul ki.

A menstruációs zavart legkönnyebben diétával és sporttal lehet gyógyítani. Semmi szükség nincsen gyógyszerekre, egyszerűen életmódot kell váltani! Te még fiatal vagy, a szervezeted jól reagál a változásokra, érdemes minél előbb belevágnod, amíg más problémád nincs (elhízás, szőrösödés, férfias hajhullás, stbstbstb)

Én személy szerint szívből ajánlom neked a paleót és az aerob edzést, nekem bevált és szurkolok neked, hogy megszűnjenek a problémáid!

2013. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló szedését erre nem ajánlanám, ha esetleg az lenne majd az otlet. Az nem oldja meg a problémát, csak elfedi.
2013. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na túl vagyok rajta:) szerencsére nem találtak semmit így a doki valami nocolutot vagy mit írt fel ...10 napig kell szednem napi kettőt ):
2013. márc. 13. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!