Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Softcup, mooncup, intimtölcsér...

Softcup, mooncup, intimtölcsér - szerintetek milyen lehet?

Figyelt kérdés

Aki nem ismeri, ez lenne:

[link]

[link]

[link]


Az eldobható is elég drága, igaz, többször felhasználható, szóval ha beválik olcsóbb, mint a tampon és a betét.

Nem nagyon szeretem a tampont és a betétet sem, ezt kifolyás szempontjából biztonságosnak mondják, és ha tényleg 12 óránként kell cserélni akkor melóhelyen nem kellene hozzányúlnom. Nem folyik mellette, nem lehet elrontani a berakást? Ha nem cserélem időben, kifolyik?

Nagyon macerás kivenni-betenni? Külön wc-fürdő esetén gondolom a wc-ből fürdőbe átvarázslás nagyon csöpögős lenne, kád szélén megoldható?

Ebayről lehet olcsóbban rendelni, vagy aki használ, honnan szerzi be?



2013. márc. 13. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Hogy cseréled munkahelyen, iskolában? De ettöl függetlenül eddig csak rosszat olvastam róla ezen az oldalon is, keress rá a témára.
2013. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Körülnézegettem, páran írták, hogy munkahelyen, suliban nem cserélik. Ha tényleg kibír 12 órát akkor esetleg kipróbálnám, lehetőleg minél olcsóbban.
2013. márc. 13. 19:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én suli előtt, után ürítettem ki.

Különben a legtöbb olyan anyagból van, hogy a vércseppek összeállnak, tehát akár mosás nélkül is kiürítheted, hiszen alig marad benne valami, azt meg ki lehet törölni. Mondjuk ez nem valami higiénikus, én biztos nem tenném.


Nekem nem folyt mellé, nem zavart, semmi baj nem volt vele. Már az 1. használatnál a helyére csúszott.

2013. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

első, ja, sok rosszat olvastál róla. mind olyantól, aki még az életben nem használta...nem kell az ő véleményükre adni.


erősebb napokon szivároghat mellette, rakj be ilyen vékony, bugyiba való betétet.

2013. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon bevált. Angliában vettem, Boots drogériában kb 7e ft.nak megfelelő összegért. Előfordul hogy nyilvános wc-ben is kiürítem, akkor viszek be magammal egy ásványvizes palackban vizet. (amúgy is mindig ott van a táskámban) De esetenként elég (lenne) wc-papírral kitörölni, és legközelebb mikor lesz lehetőség kiöblítésre, akkor alaposabban átmosni. Ha otthon külön van wc-fürdő akkor lehet h kényelmesebb a kád szélén ahogy írtad, de neked kell kitapasztalni h a te esetedben mi kényelmesebb.

Ha nem üríted ki időben úgy viselkedik, mint a tampon: először barnázol, aztán mellette túlfolyik. Ez nekem 4 év alatt 1x fordult elő, de akkor már 2 órája barnáztam csak nem volt időm h kicseréljem.

A helyes berakást meg kell tanulni, de könnyen ellenőrizhető, hogy jól van-e bent.

2013. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
En már öt éve használok intimtölcsért. Az a kulcsa az egésznek, hogy ki tudjuk választani a megfelelő méretet. Hölgyeim itt is érvényes, hogy a nagyobb átmérőjü és a keményebb hasznosabb:-D.Ahhoz, hogy ne szivárogjon neki kell feszülnie a hüvely falának. A túl puha anyagbol készült tölcsér nem nyílik szét,hajolás, felülés, tüsszentés stb közben a hüvely izmai összenyomják a kelyhet és kicsordul. Kivételkor is könnyen kiborulhat.Jelenleg MeLuna sport verziot használok.(német márka és keményemm anyagbol készült sportoláshoz.Ez a legolcsobb márka) Ladycup S-el kezdtem, de kinőttem :-D A tisztítást pedig nedvesített intim törlökendövel oldom meg. Mindig van a táskámban.A felhelyezés és kivétel nem atomfizika.Aki tampont tud használni annak ez is menni fog.Durván egy percel tart tovább, mint tampont cserélni.Vékony intimbetétet ajánlok hozzá."Csere" után egy két csepp elfolyhat.Hozzátenném, hogy egészséges nőknek valo. Aki gyakrabban szenved gombás fertőzéstől(és nem a tampon okozza)annak nem ajánlanám. Annak sem valo, aki undorodik a vér látványátol.Egyébként én nem térek vissza soha a tamponhoz. Nekem bevált.Ha valaki szeretne még kérdezni, privátban is írhat.
2014. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azóta már én is vettem, még nem használtam sokat, de tetszik.

Nem volt nehéz betenni elsőre sem, mondjuk azért nézegettem egy ideig, hogy biztos jó helyen van-e, eltávolításkor sem löttyentettem mellé egyszer sem és kb. 9-10 órát kibírt a munkahelyemen.

Tisztasági betéten és is használtam mellé.

2014. ápr. 7. 12:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Én direkt azért kezdtem el fekete bugyit hordani, hogy ne kelljen mellé tisztasági betét. Az intim törlőkendőben levő vegyszerek nem irritálnak?

Nekem sokszor volt fertőzésem a tampon és a betét mellett, de mióta mooncupom van azóta elmúlt magától.

2014. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az intim törlőkendőt arra találták fel, hogy az intim részeinket törölgessük vele, tehát az a minimális nedv ami rajta marad a kelyhen nem kellene hogy irritálja a hüvelyt. A tölcsérben pedig csak a hosszútávú napsugárzás és az olló tud kárt tenni :-D
2014. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
én az iCare intimtölcsért javasolnám.
2015. jan. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!