Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum szedéstől késhet...

Antibiotikum szedéstől késhet a mensrtuációm?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és rendszeres nemi életet élek a barátommal. Óvszerrel védekezünk, de volt 1-2 alkalom, amikor az elején még nem húzta fel a gumit. ( ez kb fél perc lehetett). Az utolsó menstruációm február 13.án volt. Már 6 napja meg kellett volna jönnie. (nekem kb 32-max34 napra szokott megjönni) Vettem egy tesztet, és eredménytelen lett, egy csík sem volt rajta. Aztán elmentem nőgyógyászhoz, és azt mondta hogy nem tudja biztosan megállapítani hogy terhes vagyok e, mivel nem szedek gyógyszert. Elküldött vizeletvizsgálatra. Az eredmény holnap derül ki, de hogy megnyugtassam magam ma is vettem egy teszte, az negatív lett. Már próbálkoztam a meleg vizes fürdűvel, a vörösborral a vas tablettával is, hogy végre megjöjjön,direkt kerülöm a citromlevet és a C-vitamint, mert én bízom benne hogy nincs nagy gond. A kérdés végülis az, hogy ha szedtem az utolsó menstruáció óta 2x is antibiotikumot( erős torokgyulladás, megfázás, nem múló betegség miatt), az befolyásolhatja e hogy mikor jön meg. És szerintetek lehet esély rá hogy terhes vagyok?

2013. márc. 20. 20:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah, egyébként 1 hónapja szedek vas tablettát, multivitamint, B vitaminokat. Mármint ha ez bármiben is befolyásolná a dolgot.
2013. márc. 20. 20:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes is, de inkább valószínűbb, hogy a tabletták miatt van. Mi mindig gumi nélkül csináljuk, csak a végén húzom fel. 30/F
2013. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum simán késleltetheti, az befolyásolja a peteérést, ezért pl fogamzásgátló tablettákra rá is van írva hogy antibiotikum szedése esetén használjanak gumit.


a másik, hoyg tiszta ideg vagy a terhesség miatt, és ez is késleteti.

Nekem 2 x jött meg nagyon késön. elsözör azt gondoltam terhes vagyok (pedig mi is gumival védekeztünk) és megcsináltam a teszet és másnap megjött a mensim. a másik meg az érettségi idején kellett volna megjönni. 2 hetet késett, és az utolsó vizsga utánni nap megjött.

2013. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm hogy megnyugtattatok, mondjuk holnap ígyis úgyis kiderül :S
2013. márc. 20. 21:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy szeretnék elkezdeni fogamzásgátlót szedni,de korábban még nem szedtem. Tudom hogy az orvos választja ki a nekem megfelelőt, de ha esetleg megkérdezne hogy milyet szeretnék, akkor tudjak neki mondani valamit. Kínávcsi vagyok a tapasztalatokra. Olyan fogamzásgátlót szeretnék, amitől nem leszek aknés, nem csökken a libidóm (sőtt), nem kell paráznom minden hónapban, mert nincs olyan hogy kimaradna a vérzés, vagy közben jelentkezne. Ha meghízok tőle az viszont már egyáltalán nem baj. Ha valakinek valamelyik tabival ilyen tapasztalatai vannak, lécci írja meg!!!
2013. márc. 20. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!