Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálaton...

Első nőgyógyászati vizsgálaton mire számíthatok?

Figyelt kérdés

3 hónapja nem jött meg a menstruációm. Előtte is sokszor előfordult hogy hónapokat késett, sosem állt be rendesen. Most viszont már élek szexuális életet ezért ideje hogy kivizsgáltassam magam. Mégis mire lehet számítani első ilyen vizsgálaton? Nagyon félek! Persze gondoltam terhességre is, de nem tapasztaltam semmi érzékenységet, és teszteket is végeztem amik negatívak lettek, tehát szerintem nem valószínű hogy az miatt késne. Ráadásul mindig védekezünk(de persze sosem tudni..) Valaki elmondaná tapasztalatait vagy valami? Megköszönném :)

17/L



2013. márc. 21. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvos először alaposan ki fog kérdezni - mikor jött meg először, rendszeres-e, utolsó menstruáció kezdete (pontos dátummal tudd lehetőleg!) egyszóval mindent a ciklusodról. Élsz-e nemi életet (ha igen, akkor a a vizsgálat során a méhnyakrákszűrést is el fogja végezni), hogyan védekezel. Megvizsgál, esetleg beutalhat UH-ra és/vagy egy vérvételre a női hormonok vizsgálata miatt. Lehet, hogy megvizsgálja a melledet is, habár ezt elég kevés orvos csinálja meg.
2013. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2013. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!