Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rossz rákszűrési eredmény....

Rossz rákszűrési eredmény. Féljek?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom most hívott fel telefonon, hogy megjött a rákszűrés eredménye. Valamiféle gyulladást látott ami nem jelent jót. nem részletezte azt mondta minél hamarabb menjek vissza hozzá, mert ez a rák jele vagy kezdete lehet. Nagyon megijedtem. szerintetek baj van?

16 éves lány



2013. márc. 22. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. A rákszúrésnél 5 "szintet" különböztetnek meg. Az első 2 P1,P2 a negatív eredmény. A P3 lehet gyulladás,rákmegelőző állapot.A P4,P5 rákos elváltozást jelez. Mivel nem tudod Neked melyik nehéz megmondani. De gondolom,ha az orvosod azt mondta,h gyulladás is lehet, P3 az eredményed. Ettől pedig ne ijedj meg. Leggyakrabban tényleg gyulladás okozza,ráadásul 16 éves korban még ritkább a rák. De ha azt is jelzi,akkor is tudjad,h ilyenkor egy kisebb beavatkozással 100%-ban gyógyítható.
2013. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és ez még nem rák.Csak a lehetősége áll fenn.
2013. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyet biztosan nem mondott, hogy ez a rák kezdete telefonban! Főleg egy gyulladásra nem. Egy elhanyagolt gyulladás, vagy HPV viszont okozhat rákot! Rosszabb esetben lehet rákot megelőző elváltozás a méhszájon, de azt gyönyörűen el lehet tüntetni! Időben vagy, ne aggódj!
2013. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne gondolj a legrosszabbra!
2013. márc. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. márc. 23. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2013. márc. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltem vele és azt mondta csak P2 ne ijedjek meg de azért jobb a biztonság és megnézi újra. Azóta már én is érzem magamon, hogy összeszedtem valami fertőzést :/
2013. márc. 28. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!