Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Novemberben hagytam abba a...

Novemberben hagytam abba a fogamzásgátlót és azóta még nem állt be 100%osan a menstruációm?!

Figyelt kérdés
Minden hónapban meg jön, de most pl. jövő héten csüt. Kellene megjönni és olyan mintha megjött volna, nem görcsöl a hasam, de vérzek, szerintem ilyen közti vérzés lehet. Mitől lehet ez? Elég stresszes feszült időszakom van jó pár hónapja, lakás vásárlás, a hitel körüli hercehurca. Lehet hogy attól?
2013. márc. 27. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarlak elkeseríteni a gyógyszer fantasztikus hatása! :-( És amikor arról papolunk a fiataloknak, hogy ne gyógyszerrel védekezzenek le vagyunk hurrogva :-( Van aki meddő lesz tőle, de ezek a fincsi dolgok mindig csak utólag derülnek ki.
2013. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyógyszer miatt van. Mert amikor elkezdjük szedni, akkor még nem gondolunk arra, hogy majd egyszer gyereket akarunk. Én is beleestem ebbe a hibába, nem tagadom. Örültem, hogy mindig pontosan megjön a vérzésem, nem kell aggódni, hogy késik meg persze, hogy terhes leszek. Szerencsére nekem az abbahagyás nem okozott problémát, viszont utánaolvastam, és kiderült, hogy csomó eset van, amikor meddőséget okoz vagy hónapokig nem áll vissza a rendszeresség.
2013. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért ne keserítsetek el ennyire, én anno azért kezdtem el szedni, mert nagyon durva vérzésem volt, iszonyú rosszullétekkel, ájulással és ezt ajánlották, hogy majd rendbe teszi...mindig alacsony hormontartalmú gyógyszereket szedtem, az orvoson aki felírta őket a helyi nőgyógyászat főorvosa és azt mondta ezek annyira korszerű dolgok, hogy nem okozhatnak gondot...igen szeretnék kisbabát én is hamarosan, nagyon remélem, hogy csak a stressz miatt van! Felhívom az orvosomat és kérek tőle időpontot!
2013. márc. 27. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Aha végighallgathattad tőlük a hazugságokat... gyengék... meg ezek jók a menstruációs ciklus rendben tartására stb.

Tudod mit csinált a gyógyszerrel neked? Elfedte a problémáidat. Nem az okot szüntette meg, a tünetet.

2013. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el! A fogamzásgátlótól senki sem lesz meddő. A legtöbb problémát az okozza, hogy rendszertelen, túl erős vagy túl fájdalmas menstruációra nagyon sok felelőtlen nőgyógyász felírja a tablettát, mivel tény és való, hogy a tüneteket megszünteti. Viszont ezeket a problémákat nagyon sok esetben pajzsmirigy vagy hormonális betegség okozza, amit nem kezelnek, tehát a fogamzásgátlóval csak a tüneteket szüntetik meg. Amikor valaki gyereket szeretne és abbahagyja a tablettát, akkor újra visszatér a kezeletlen betegség, sok esetben az eltelt időben még súlyosbodik is a probléma. Ezért gondolják sokan TÉVESEN, hogy a fogamzásgátló okozza a meddőséget, holott csak a betegség nem lett megoldva rendesen. De ez NEM a fogamzásgátló hibája, hanem azé az orvosé, aki kényelmesebbnek tartja rendes kivizsgálás nélkül fogamzásgátlót felírni, mint az alapbetegséget gyógyítani.



"Kedves Lázár Doktornő!

24 éves vagyok. 5 évvel ez előtt a rendszertelen menstruációmra az orvos fogamzásgátlót írt fel. (Nyilván való, hogy amíg szedtem, addig értelemszerűen nem is volt gond a rendszerrel.) De körülbelül fél éve abba hagytam mert az összes mellékhatás ami csak lehetett szinte mindegyik jelentkezett nálam. (Hormon érzékenységre gyanakszanak, e szerint nem szedhetek fogamzásgátlókat.) A lényeg, hogy most abba hagytam a fogamzásgátlót és a legnagyobb félelmem beigazolódott, hogy a korábbi rendszertelen menstruációm tovább romlott. Most hogy nem szedem először 28, 35, 40, 42, 45, most már 52 napnál járok és még mindig nem jön meg. (Terhesség kizárható.) Nem tudom h mit lehetne tenni, hogy rendszeres legyen? (Félek h ha majd 2 év múlva szeretnék gyereket, akkor emiatt a fogamzásgátlóval "orvosolt" probléma miatt még kevésbé fog sikerülni.) Ön szerint hogyan lehetne segíteni ezen a problémámon?

Köszönöm a válaszát!

Lily



tovább Dr. Lázár Erika adatlapjára



A Szülészeti Szakmai Kollégium évtizedekkel ezelőtt kimondta, és a Magyar Nőorvosok Lapjában is körlevélben leírta, hogy "rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" Ennek ellenére a nőgyógyászok rendszeresen elkövetik ezt a műhibát. Magas prolaktin hormon szint, polycystás ovarium syndroma alakul ki a következtében. A menstruációs rendellenesség fokozódik. A meddőség nagy része emiatt keletkezik. Ez nem "hormon érzékenység", hanem a hormon rendszere rendellenes működése, amit a fogamzásgátló csak rontott!

Soha többé ne szedjen fogamzásgátlót!

Hormonvizsgálat kell: FSH, LH, Prolactin, testosteron, estradiol, TSH meghatározás a ciklus elején (3-5. napon), alaphőmérséklettel mérni ki az ovulációt (ami azért néha van), az ovuláció után 7 nappal progeszteron mérés. Inzulin rezisztencia vizsgálat: éhgyomri vércukor és inzulin mérés, 75 g cukorból oldaat, 1 citrom levével ízesítve, ennek elfogyasztása után pontosan 60 és 120 perccel ismételt vérvétel: vércukor és inzulin vizsgálatra.

Hüvelyi ultrahanggal megvizsgálni a petefészkeket. Ezek eredményét írja meg nekem, és akkor tudok további tanácsot adni, hogy mit tegyen, hogy trendszeres legyen a ciklusa. Alaphőmérséklet mérést folyamatosan végezzen (végbélben, reggel, ébredés után, mozgás nélkül, 5 percig).


Üdvözlettel

Dr Lázár Erika"


[link]

2013. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem állt be még rendesen és én szeptemberben hagytam abba. Azóta 2x volt menstruációm. Jövőhéten megyek doktorhoz.

Anno azért írta fel a dr.nő, mert rendszertelen volt, két hetes tólódások, két hétig tartó vérzések stb. Felírta a Diane-t, szedtem 6 hónapig, aztán most meg itt tartok. nekem a tablettától még erősebb vérzésem volt, és meg is kínzott rendesen, napokig nem mente suliba sem. (régebb nem volt ilyen) Ha ezt akkor tudom tiltakoztam volna ezerrel. Sőt még szexuális életet sem éltem/élek jóformán, tehát még az "előnyeit sem használtam ki a gyógyszernek".

2013. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kaptam időpontot két hét múlva a dokimhoz, megyek és megkérdezem mi a teendő...amúgy nem olyan vészes, mert minden hónapban megjön, csak még nem napra pontosan, nincs semmi extra tünetem, nincsenek fájdalmaim két mensi között meg ilyenek, én amúgy még mindig a stresszt okolom, abból meg volt elég rendesen mostanában, de a biztonság kedvéért elmegyek a kapott időpontban és megbeszélem a dokimmal!
2013. márc. 27. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!