Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges a rák?

Lehetséges a rák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves lány vagyok.

A problémám a következő:

Két hónapja rendszeresen visszatérő gombás fertőzésem van, nem tudom, hogy kaptam el, mivel közel egy éve nem volt senkivel sem szexuális kapcsolatom. Észrevettem, hogy mélyen a hüvelyemben vérzek, nem erősen, de a fehérneműn-tisztasági betéten nyoma van.

A menstruációm rendszeres, de minden alkalommal rendkívül erős fájdalmak kísérik, sokszor csak a nospa-algopirin kettőse segít.


A családban női vonalon sikerült rossz géneket örökölni. Anyai nagymamám nőgyógyászati rákban hunyt el, nagynéném is méhtest- és petefészekrákkal küzd, édesanyámnak is voltak már gondjai.


Mindenképpen elmegyek nőgyógyászhoz, és az interneten is utánaolvastam, de érdekelne mások véleménye-tapasztalata, hogy kicsit tisztábban lássak.


Köszönöm a válaszokat.



2013. márc. 30. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre így nagyon nehéz válaszolni, de inkább lehetetlen is.

A rákra való hajlam örökölhető, tehát mielőbb menj el az orvoshoz. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolnod, lehet felfázás, bárminek a következménye. De ne hanyagold el az orvosi vizsgálatot, hiszen a betegségek gyógyíthatók, főleg, ha időben észreveszik, és kezelik.

Ne rágódj ezen, magadtól, tőlünk se fogod megtudni, ezt csak orvos mondhatja meg. Bátorság, és irány a doki..

2013. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Gombás fertőzéshez nem kell szexuális együttlét. Kiválthatja akár egy antibiotikum kúra is vagy bármilyen ok, ami miatt felborul a hüvelyflóra. Ezt kezelgetni hosszú ideig nem tanácsos otthon, hanem orvos kell hozzá és kenetvétel.

2. A vérzés lehet egy méhszájsebtől is.


Nem hinném, hogy a legrosszabbtól kellene tartanod. Saját példa: tavaly rossz lett az eredményem a szűrésen, októberben konizációt végeztek. A szövettan CIN II volt, tehát elindult egy folyamat, de mivel rendszeresen járok szűrésre, így a legelején elkapták és ki is vágták a kóros részt teljesen. A mostani eredményem teljesen negatív. Ha rendszeresen jársz ( és ugye rendszeresen jársz?) szűrésre, nem kell a legrosszabbtól tartanod.

2013. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a kismértékű vérzés simán lehet hüvelygyulladástól. Nem kell hozzá méhszájseb. A gombát a saját bélrendszeredből is megkaphatod. Nagyon fontos a székelés után megmosakodni. Szedjél belsőleg /gyomorba/ probiotikuot 3 hónapig legalább, hogy kiszorítsa a kandidát a beleidből. Persze a hüvelyt is kezelni kell gombaölő készítménnyel. Legjobb, ha elmész orvoshoz és megállapítja milyen fertőzésed van? A fájdalmas menstruáció nem függ a problémáddal össze. Szedjél egész hónapban 3x1 mokkáskanál ligetszépe olajat. Ez csökkenteni fogaja a fájdalmadat. Teljesen nem szünteti meg ha hajlamos vagy ilyen erős görcsökre, de sokkal elviselhetőbbé teszi a fájdalmat.
2013. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jegecske ***** válasza:

Nem hinném!A gombás fertőzést -már irtam róla- sok helyről el lehet kapni.Ez az egyik része a kérdésednek. A másik, a vérezgetés.

Gombás fertőzésre többek között ajánlott a Canesten krém és hüvely tabletta.

A vérezgetésnek több oka lehet, pl a méhszájon lévő polip- ez csak tipp- . Gomba miatt nem feltétlenül, de a vérezgetés miatt nőgyógyász.

A rákot felejtsd el.

2013. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!