Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A petefészekrák és a méhnyakrá...

A petefészekrák és a méhnyakrák szűrés között van különbség? Illetve mennyi annak az esélye, hogy valaki 23 évesen rákos legyen?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy amikor elmegyünk nőgyógyászati vizsgálatra akkor amikor kenetet vesznek akkor csak a méhnyakrák-ot vizsgálják?vagy olyankor nézik , hogy a petefészekben van e esetleg elváltozás? Vagy külön kell kérnem,hogy petefészek és méhnyakrák szűrést is szeretnék?

Illetve szerintetek mennyi esélyem van arra,hogy 23 évesen rákos legyek????


Köszönöm előre is!


2013. ápr. 2. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Méhnyakrák fiatal korban is előfordul,de a petefészek rák általában az idősebb nők betegsége(50 fölött). Rákszűrésnél a kenet vizsgálatakor a méhnyakrák miatt veszik a mintát.A petefészkek és a méh állapotát tapintással vizsgálja az orvos. Amúgy ha pontosan szeretnéd tudni a méh,petefészkek állapotát UH vizsgálatot kell kérni.
2013. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Petefészek rák szinte elképzelhetetlen még a te korodban.
2013. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a papám meghalt 3 éve rákban. A családban nagyon sok rákos beteg van/volt, azért sajnos nem tudom mi miatt de kialakult bennem egy olyan dolog,hogy ha bármilyen apró dolog eltér egy kicsit a normálistól, egyből azt hiszem,hogy rákos vagyok. Lehet,hogy ezzel el kellene mennem orvoshoz,mert tudom,hogy ez nem normális. Már az egész család hipohondernek néz.De nem tehetek róla.

Most is az volt,hogy 3 napig csak barna vérzésem volt és csak aztán jött meg rendesen. És most a párommal történtek dolgok,és utánna ilyen halvány pirosas vérzésem volt,van már 2 napja. Utána néztem a neten és a méhnyakrák tünetei között van ez is,és elkönyveltem, hogy tuti rákos vagyok, holott azt is olvastam,hogy a méhnyakráknak akár 10-20 év is kell,hogy kialakuljon.Én pedig minden évben járok nőgyógyászatra. Így azt valószínűleg már észrevették volna. Szóval tudom,hogy kicsi az esély, de sajnos akármi van ez az első gondolatom:(

2013. ápr. 2. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Érthető,h aggódsz,de ha olvastál a vérzés rendellenességekről,akkor azt tudhatod,h az esetek döntő többségében nem rákos elváltozás okozza. Mindenesetre,ha ilyen panaszod van menj el nőgyógyászhoz, nem csak a rák miatt. Amúgy,ha tudod,h a családodban gyakori a rákos megbetegedés és rendszeresen eljársz szűrővizsgálatokra(nem csak nőgyógyászati)megteszed,amit lehet,h időben észre vegyék,ha valami gond van.
2013. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!