Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha néha kimarad 1-1...

Normális, ha néha kimarad 1-1 menstruációm?

Figyelt kérdés

14 éves koromban jött meg, immáron 7 éve menstruálok.

Az legelső menstruációm után fél évig nem volt meg, utána meg beállt úgy, hogy évenként 8-9x jön meg.

Tavaly is csak 8 volt a 12 helyett.

162 cm vagyok és 49 kiló. Törékeny és sovány, alacsony a vérnyomásom, hajlamos vagyok a rosszullétre és a vele járó ájulásra. Középiskolás koromban a védőnő azt mondta, hogy ez teljesen normális ilyen alkatnál és majd be fog állni idővel, de még a mai napig nincs normális ciklusom. Van amikor beáll 32-25 napra, de azt vettem észre, hogy a stresszhatásra (pl érettséginél, vizsgaidőszakban) képes kimaradni.

Fogamzásgátlót nem szedek és nem is szeretnék.


Tudtok valamilyen házi módszert vagy egyebet ajánlani, amitől beállna a normális ütembe?


21/L



2013. ápr. 10. 10:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsi a hibákért, vakon írtam.


*A legelső

*beáll 32-35 napra

2013. ápr. 10. 10:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, nincs házi módszer, mivel a rendszertelen ciklusnak nagyon sok oka lehet ( hormonális zavarok, endometriózis, PCOS, gyulladások ...) ezért érdemes lenne orvoshoz menned.
2013. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ivilicious ***** válasza:
egyél, sportolj, vezesd le a stresszt...
2013. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális. Hiába vagy sovány, azért 7 év menstruáció után már be kellett volna állnia rendszeresre. Szerintem érdemes elmenned dokihoz, hogy kivizsgáljon. Amúgy is soknak találom a 32-35 napos ciklust...
2013. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jártál már nőgyógyásznál? vagy még sose voltál?
2013. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!