Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog csinálni a nőgyógyász?

Mit fog csinálni a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. 7 éve menstruálok és eddig 30napra jött meg, de most decembertől a 25 és a 45 nap között összevissza. Mielőtt megjön már 1 héttel nagyon görcsölök és a vérzésem is elég sok. Már nem vagyok szűz. Milyen vizsgálatot fog csinálni?
2013. ápr. 12. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

voltál már nőgyógyásznál?Ha igen akkor amit eddig is,rákszűrést.Néha van hogy össze-vissza jön meg a mensi.Ha nem voltál még nőgyógyásznál akkor gyorsan leírom:Előszőr is hosszú felsőbe vagy szoknyába menjél mert az takar valamennyire és nem bíztos hogy van külön vizsgáló és nem pucér popsival kell az orvos elé állnod.


Tehát az orvos előbb beszélget veled,ha még nem voltál nőgyógyásznál akkor mond el neki,megkér fáradj a vizsgáló ágyra és feküdj fel,tedd a lábad a lábtartóra és természetesen alul vetkőz le.Ezútán kézzel előszőr megvizsgál,a csiklódat és a szeméremajakat megnézik,széthúzza kézzel,majd egy ujjal a hüvelyedbe nyúl és közben a kezével nyomkodja a hasad,a méh fekévést tapogatja ki,utána előveszi a kacsát és óvatosan lassan felhelyezi a hüvelyebe,majd ha már bennt van szétnyitja és egy pálckiával mintát vesz róla.Ennyi.

2013. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
rákszűrést biztos, ez nem fáj csak kellemetlen, egy spatulát mozgat a hüvelyedben, és így váladékot vesz. szerintem csinál hüvelyi uh-t is ez szintén nem fáj, egy ultrahang fejet mozgat a hüvelyedben. és szerintem fogamzásgátlót fog felírni.
2013. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még nem voltam nőgyógyásznál. Köszönöm a válaszokat.:)
2013. ápr. 12. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:
oké,gondoltam hogy nem voltál még nődokinál,de komolyan közöld ezt vele, és ha fájna amikor vizsgál,nyugodtan szólj neki,mert akkor óvatosabb lesz.
2013. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljes manuális vizsgálatot, kenetet vesz, esetleg hüvelyi UH-t, plussz elkülg vérvételre.
2013. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!