Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Befolyásolja a 2 gyógyszer...

Befolyásolja a 2 gyógyszer egymást?

Figyelt kérdés

Nemrég vizsgáltattam ki a vér és vizeletem.A vizeletemben volt baktérium,arra most írtak fel gyógyszert (ciprofloxacin 1a pharma 500 mg reggel-este kell bevenni 1-et),de pont most vágnánk bele a párommal a baba-projektbe és már a vitamint is megvettem (femibion 800 folsav + metafolin)

Azt szeretném tudni h szedhető-e a 2 együtt? Nem befolyásolja vmelyik a másikat?Nem lesz mellékhatás v rosszullét?


2013. ápr. 15. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:
A vitamint és a gyógyszert természetesen szedheted együtt, viszont magát a babaprojektet érdemes volna eltolnotok jó egy hónappal, mert a ciprofloxacin a magzati porc fejlődési rendellenességeit okozHATja, ezért a szedése terhesség alatt relatíve ellenjavallt. A fólsavat viszont már a tervezett terhesség előtt érdemes ekezdeni szedni 1-3 hónappal (vagy még jobb, ha beépíted az étrendedbe az ezt tartalmazó brokkolit, spenótot, borsót, stb-t). Tudom, hogy kimondottan a Femibiont reklámozzák úgy,hogy ez nem így van, mert annyira szuper termék hogy nem kell a fogantatás előtt szedni semmit, de azért én ezt gyógyszerészként nemes egyszerűséggel nem hiszem el és igenis tervezett terhességnél Femibion ide vagy oda, felkészíteném a szervezetem változatos, vitaminokban, ásványi anyagokban gazdag és napi min. 1 mg fólsavat tartalmazó étrenddel (tehát nem vitaminokkal).
2013. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!