Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Irritált a kisajkam, mivel...

Irritált a kisajkam, mivel kenjem be?

Figyelt kérdés
Szóval, volt néhány fertőzésem, arra kaptam egy rakás antibiotikumot, gombaellenes szert stb. Elmúlt, de visszamaradt egy nagyon erős viszketés, ami szinte csak akkor jelentkezik amikor lépek. Negatív a kenettenyésztésem azóta, mit használjak, hogy elmúljon? A hüvelyflóra visszaállítótól rosszabb lett. Előre is köszi a válaszokat!
2013. ápr. 17. 19:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Nagy és kisajkam
2013. ápr. 17. 19:47
 2/13 Miklós G. ***** válasza:
80%

Ez attól függ, miféle az irritáció?! Különböző kórokok válthatnak ki irritációt, fertőzést (gomba, baktérium, vírus, vegyszer...) mind mind máshogyan kezelendő...


Üdv!

2013. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen fertőzésem, se gomba, se baktérium, minden létező betegségre letesztelt a nőgyógyász.
2013. ápr. 17. 20:20
 4/13 A kérdező kommentje:
*se gyulladásom sincs. A nőgyógyászom egy hüvelyfal visszaállítót ajánlott(cikatridina) attól jobb is lett valamennyire.
2013. ápr. 17. 20:22
 5/13 Miklós G. ***** válasza:
100%
Cicatridina helyreállítja a hüvely fiziológiás Ph egyensúlyát a hialuronsav jóvoltából. Ez egyébként jobban véd a kórokozóktól is... El kellene gondolkodni, hogy nem tartalmaz e a tisztálkodószered valami allergént esetleg...
2013. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.De így sem 100%-ig jó, egy darabig teljesen jó, nem viszketek, de aztán újrakezdi...meg használok protexin gynophilust, azóta viszketek folyamatosan mióta egyszer azt elhasználtam... laktóz van benne, én meg laktózérzékeny vagyok, emiatt viszkethetek?

Csak tiszta vízzel szoktam lent tisztálkodni.

2013. ápr. 17. 20:46
 7/13 Miklós G. ***** válasza:

Természetesen lehet. És nagyon valószínű is, hogy attól van. A tiszta víz személyes véleményem szerint nem elegendő. Valami intim mosakodószer nem lenne probléma (természetesen bőrbarát és olyan, amit tolerál a szervezeted). Ez sok gondtól megóvhat a későbbiekben. A tejcukor-érzékenységedre pedig figyelj oda!


Üdv!

2013. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, megpróbálom a protexin mellőzését! Frezyderm mosakodót már ajánlották itt nekem. Az jó lehet?
2013. ápr. 17. 21:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sima gyógyszertári mosdókenőcsöt használok intim területre. Az irritációra napi 2-3-szor kend be egyszerű baba popsikenőccsel, szerintem kiszáradt, kicsípődött a bőr.
2013. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a frezydermmel mindenképpen érdemes próbálkoznod, nekem nagyon sokat segített.
2013. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!