Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálna velem a nőgyógyász?

Mit csinálna velem a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Ma azt mondta a védőnő, hogy nagyon sovány vagyok (súly:51kg, magasság:171cm) és valószínű ezért nem menstruálok rendszeresen. Mivel már lassan 2 éve megvan és még mindig nem rendszeres, ezért azt javasolta, hogy anyukámmal menjünk nőgyógyászhoz. De én félek, nem tudom, hogy mit csinálnának velem ebben az esetben. Nőhöz vagy inkább férfi dokihoz menjünk?

2013. ápr. 19. 12:39
1 2
 1/16 ivilicious ***** válasza:
60%

biztos adna vmi kis hormontartalmú készítményt

Férfi dokival tapasztalataim szerint jobban jársz,egyszer voltam nőnél ,soha többet, nagyon bunkó volt és durva

2013. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
modell szeretnék lenni, így semmiképp sem szeretnék hízni.
2013. ápr. 19. 12:46
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

1-es: azért mert Te egyszer voltál egy női dokinál és az bunkó volt, nem jelenti azt hogy az összes többi is az!

Kérdező: Én régen férfi nőgyógyászhoz jártam évekig, most egy állandó női nőgyógyászom van. Tapasztalataim szerint nincs jelentősebb különbség, mert a szakmai tudása a lényeg és nem az hogy milyen nemű!

2013. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Olyan sok mindent nem tudnak Veled csinálni szerintem. Megvizsgálnak, hogy anatómiailag minden rendben van-e (méh, petefészkek, hüvely - ultrahanggal, és fizikailag) És még legfeljebb megmondja, hogy egyél többet, esetleg elküld dietetikushoz, bár nem tudom, ez mennyire gyakori. Azért nem vagy annyira alultáplált.

Sokan kényelmesebben érzik magukat női nőgyógyásznál. De persze ez egyénenként változik. Ha szégyenlős vagy, akkor talán jobb egy kedves nőhöz elmenni.

2013. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Nem biztos hogy kell vizsgálat... attól függ. Nem eszel rendesen, koplalsz vagy miért vagy ennyire sovány? Mert ha koplalsz, akkor a jövőben komolyabb bajok is lesznek és nem hogy modell nem lesz belőled, hanem életképes felnőtt sem. Szóval változtass. A modellek komoly diétát csinálnak, edzenek, sportolnak rendszeresen, beteges éhező modell sehova nem kell, mert nem bírna ki fél nap munkát sem.


Ha pedig normálisan eszel meg minden és mégis vékony vagy, akkor valóban lehet valami gond a szervezeteddel, ebben az esetben nem árt egy vizsgálat, simán csak megvizsgál a nőgyógyász, aztán valamit felír, vagy tovább küld vizsgálatokra, nem olyan nagy dolog.

2013. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
3-t miért pontoztátok le? Aki erre negatív értékelést adott, az teljesen zakkant vagy nem tud olvasni. Mi volt a válaszommal a gondja?
2013. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nem koplalok, alapból vagyok ilyen "vékony", pedig rendesen eszek...... és a vizsgáláson mit csinálnának velem??
2013. ápr. 19. 13:03
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Ne az orvos nemét nézd, mert ahogy az első válaszoló is írta, nők között is van durva. A legjobban akkor jársz, ha egy személyes ismerősödet kérdezed, akiben maximálisan megbízol, hogy ő kit ajánl nemtől függetlenül. Nem a nemén múlik, hogy ki milyen orvos.


[link]


Itt egy cikk a vizsgálatról.

2013. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 ivilicious ***** válasza:
45%

ha modell szeretnél lenni és koplalsz és súlyt akarsz tartani,akkor így jártál. ha nincs így normális vérzésed, nem is lesz.


amúgy nem feltétlen híznál egy kis hormontól,attól függ miylet kapszt. max a melleid duzzadnak meg.

2013. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

Ha teheted, akkor női dokihoz menj első alkalommal, mert nem szakmailag akarok különbséget tenni köztük, azt talán nem is lehetne, de a vizsgálat elég stresszes és nem biztos hogy növelni kellene azzal, hogy ffi elött meztelenkedsz.

Majd amikor már sokadszor mész, akkor talán egyre kevésbé lesz érdekes.

2013. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!