Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászom egy kb.4 cm-s...

Nőgyógyászom egy kb.4 cm-s csokoládé cisztát állapított meg, mely szerinte laparoszkópiával eltűntethető. Félek rámenni, nem tudom, hogy esetleg el lehetne- e kerülni a laparoszkópiát, és más módszerrel kezelni?

Figyelt kérdés
Már elég régóta vannak erős menzesz görcseim, derékfájásom, ez az állapot szerinte már fennáll annyi ideje, hogy műthető legyen.Már van egy 11 éves kislányom, több gyereket nem is szeretnék, de félek, hogy a laparoszkópiánál több probléma is felmerül, és esetleg eltávolítják a méhet és a petefészket is.

2013. ápr. 22. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,h ha nem mész el a panaszaid ismétlődni fognak,a cysta egyre nagyobb lesz,több is lehet,amik akár össze is nőnek a kismedencei szervekkel,valamint elég gyakori a meddőség is. Ha felmerül más komolyabb probléma, az nem attól lesz,h a laparoszkópiánál észrevették,hanem az amúgy is ott van és jobb akkor kezelni amikor még nem okoz komoly problémát. Ez kb. olyan,mintha "homokba dugnád a fejed".

De keress rá itt a neten az endometriosisra,biztos sokat segít majd,h megértsd miért van szükség a műtétre.

2013. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csokoládéciszta, akkor nincs más megoldás. Nem tűnik el magától. Ráadásul a csokiciszta endometriosis miatt van, tehát szét kellene nézni a kismedencédben, hogy van-e még vhol endometrium sziget, és azt is el kellene tüntetni. Erre csak a laparoszkópia van.
2013. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Egyébként ha nem foglalkozol a dologgal, nem kezeled, akkor egyre nagyobb fájdalmaid lesznek az összenövések miatt, emellett meddő is lehetsz.
2013. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. ápr. 23. 19:50
 5/6 Kitty1977 ***** válasza:
Szia! Nekem egy hónapja volt laparoszkópiás műtétem, Egy 6*5 centis csokicisztát távolítottak el. Sajnos igaza van az elöttem szólónak ez nem múlik el magától. Ha kérdésed van írj, nagyon szívesen válaszolok. Kitartás!
2013. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Cicckafark tea és Diófalevél teát kell inni felválltva naponta 6 héten át! Kiegészitheted ülőfürdővel is!
2023. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!