Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudna-e valaki beszámolni...

Tudna-e valaki beszámolni arról, hogy mellrákot diagnosztizáltak nála, nem ment bele a műtétbe akármilyen indok miatt, és ezt követően mi volt, vagy volt-e végkifejlet?

Figyelt kérdés
Nálam a múlt héten diagnosztizáltak 2 db 4 cm-es nyirokrendszerből kiindulót. Hónalj borotválkozás közben vettem észre 2 hónapja, de rögtön nem mentem vele sehova, mert nem fáj, nincsenek külső fizikai jelei. Most is úgy beszélek róla, mint egy vajas kenyérről. Már tudom, hogy miért alakulhatott ki. Pont az utóbbi fél év lelkileg elég rázós volt, de úgy gondolom, mindent elengedek, és ennyi elég. Vagy nem? /egyedül élő, még dolgozó nő/

2013. ápr. 25. 10:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy rákos? Nekem szeptemberben volt egy csomó a bal mellemben.Illetve szeptemberre lett már a műtét, előtte még talán januárban vettem észre, de annyira megijedtem hogy nem mertem elmenni vele. UHn meállapították hogy nem rossz indulatú, de ki kell venni.Semmi problémám nem lett belőle, egy kis heg maradt a mellemen, ami marhára nem zavar.A műtétet szerintem vállald be, hisz elvileg csak a csomókat távolítják el.ha bent marad akkor valószínű terjedni fog.Gondold végig hogy élni szeretnél, vagy meghalni.A műtéttől nem kell félni!(nekem van egy gyógyíthatatlan autoimmun betegségem, rengetek szteroidot mindent szedek, és így is belementem a műtétbe), pedig ráadásként még jóindulatú is volt.
2013. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak paráztatni, de valószínű, hogy akinek a nyirokrendszeréből indult ki mellrák, és nem kezelték, az nem fog neked beszámolni már semmiről, mert már nincs az élők között.

A rák nem fáj!

Nem okoz tünetet kezdeti stádiumban, max ha maga a daganat zár el valamit, pl bélrák.

2013. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Mit is diagnosztizáltak pontosan?


Mert csomók voltak/vannak a mellemben,de jóindulatú,folyamatos ellenőrzés mellett nem nyúl hozzá inkább az orvos.

Nagynényémnek rosszindulatú volt,levették a mellét,sugárterápia,4 éve minden lelete negatív.


Kezelés nélkül viszont belehalsz.

2013. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Közeli rokonomnál mellrákot diagnosztizáltak. Az orvosi segítséget elutasította, alternatív módszerekkel próbálkozott. 1 éven belül meghalt.
2013. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Orvosi vélemény: Nagy kiterjedésű, kétgócú, malignusnak tarható folyamat a bal emlőben. Lymphadenomegalia axillae l.s.

Rad.kép és UH: Glanduláris emlőszerkezetben baloldali felső negyedhatáron 35 mm-es átm., szabálytalan alakú, inhomogénen echoszegény képlet van, a külső negyedhatáron is kb. 35 mm-es szabálytalan szélű, echoszegény képlet látható. A pacetoralis izomzatra bal oldalon intenzív képlet vetül, mely a nyirokcsomó konglomerátumnak felel meg. A bőrön és a mamillákon nincs eltérés.

2013. ápr. 25. 12:35
 6/40 A kérdező kommentje:
Nekem is van 30 éve Hashimoto-féle pajmirigy autoimmun betegségem. Nem tudom lelki dolgokkal összefüggésben van-e a mostani? Minden a bal oldalamon van. Mióma a méh bal oldalán. Sarkantyú a bal talp sarok alatt, 1 cm-es. Hyperhidrózis a fejen.Zsírpúp elég nagy a nyaki gerincemen. Amúgy elég jól vagyok, a környezetem nem tud a problémáimról.
2013. ápr. 25. 12:40
 7/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ha műtétet javasolnak akkor menj bele.Nekem megcsinálták aznap mikor befeküdtem, másnap jöhettem haza.Pedig nálam is kckázatos volt, mert a szteroidok miatt a fehérvérsejtszámom a fele volt a megengedettnek. Jobbha túl leszel rajta, sé legalább ezt helyre rakják.Amin tudnak, segítsenek. Az autoimmun betegségünkkel sajnos így kell élnünk (amíg fel nem fedeznek valami gyógyító szart).Ettől még élhetsz mmajdnem teljes életet. Saját tapasztalat!
2013. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom lelki dolgokkal összefüggésben van-e a mostani?"


Egyszerű a válasz. Nincs. Persze ha bele akarsz halni a betegségek pszichoszomatizálásának a divatjába, akkor hajrá.

Ahogy látom egyelőre még csak UH volt, végleges diagnózist úgyis csak szövettan alapján mondanak.

2013. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, még visszanézek, mert úgy érzem, hogy a döntésemben mások tapasztalata, hozzászólása segíteni fog. A környezetem parázós, és az agyonaggódó emberek, főleg a hangjuk úgy letaglóz, hogy akkor még beszélgetni sem akarok senkivel.
2013. ápr. 25. 13:44
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó érzés ha van melletted valaki, ha csak egy barát, vagy rokon, akkor is.Jó néha ha tudnak a gondjaidról.Könnyebb úgy az élet.És egy csomó dolog miatt nem kell magyarázkodnod!
2013. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!