Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendesen végzi az a nőgyógyász...

Rendesen végzi az a nőgyógyász a munkáját, aki fogamzásgátló tabletta felírása előtt nem vizsgálja meg a lányt, csak a vérképét kéri el?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmmel volt ez, most íratott fel először tablettát. Lehet így valami baja?
2009. szept. 27. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy megvizsgál valakit, még nem tudja eldönteni, hogy milyen tabletta kell neki. Sokkal fontosabb a vérkép és hogy volt e már pl embólia a családban és ha igen hányszor.

Csak abból, hogy "megtapogat" belül, még nem fogja tudni, hogy milyen a májműködésed és a tabletta felírásához azt kell inkább tudni...

Szóval a vizsgálat elhagyható, a vérvétel viszont nem.

2009. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval!

Sajnos nem egy nőgyógyász még a vérképet sem kéri el, hanem csak hasraütésszerűen felír egy fogamzásgátlót. Aztán persze ebből adódik, hogy nem bírja a lány szervezete, folyton hányingere van, rosszullétek, stb...

2009. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én nőgyógyászom nem kért vérképet. Már akkoris fel voltam háborodva a dolgon, de buta voltam és mégis elkezdtem szedni a tabit. Most itt vagyok az első levél után és csomó van a mellemben.

Nem elhanyagolható semmilyen vizsgálat sem!

2009. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

a vérképedből NEM derült volna ki h neked csomó lesz a melledben a tablettáktól. az a baj h nemlátjátok át ezt az egészet, csak terjesztitek, amit hallotok. ezek viszont hiányos információk.

a nőgyógyász a várképet arra használja, hogy megnézze a májad működését, és azt, hogy nincsen e gyulladás, vagy fertőzés a szervezetedben. és nem arra, hogy ő megjósolja h neked x év múlva csomó lesz a melledben...és nemis a vérkép adja ki az ideális fogamzásgátló, nincsen személyreszabott fogamzásgátló a vérképből, ezaz egyik legnagyobb hülyeség.

a nőgyógyászati vizsgálat pedig, azegy általános vizsgálat. ha bakteriális, vagy vírusos fertőzésed lenne a hüvelyedben, akkor azt a vérkép kimutatta volna. ha rákod van, szintén kimutatja a vérkép. a tabletta előtti nőgyógyászati vizsgálat, azcsakegy rutin vizsgálat, amit minden lányon elszoktak végezni, amikor először nőgyógyászhoz megy, független attól h tabletta kell e neki, vagy sem.

2009. szept. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!