Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tabletta...

A fogamzásgátló tabletta menyire befolyásolja később a terhességet?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok,most kezdtem el szedni a tablettát,igazából elég sok idő kellett,hogy rávegyem magam erre a dologra,de mivel nem szabályos a menszeszem,ezért is ajánlotta a doki is ezt a megoldást,viszont én a későbbiekben szeretnék majd több gyerköcöt is,ügye ez nem,befolyásolja majd ezt a későbbiekben miután abbahagytam.. Köszi előre is az értelmes válaszokat!

2013. ápr. 29. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Járhat a ciklus felborulásával és meddőséggel, de ezek azért nagyon szélsőséges esetek. Egészséges embernél elméletileg nem fordulhat elő ilyen!
2013. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem,Köszi,de ha alapból felcan borulva a ciklusom,mert össze vissza jön meg(még csak az első bogyót szedtem be)tehát nem tudom,mennyire áll majd be..akkor ez majd jobban felborithatja ezt ha abbahagyom vagy ne tartsak ilyentől??
2013. ápr. 29. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:

A tabletta nem állítja be a ciklust! Ez egy baromság. A te rosszul működő ciklusodat kikapcsolja, és helyette bizonyos időközönként megvonásos vérzést hoz létre azáltal, hogy szünetet hagysz a szedésében.

Ha a levél közepén hagynád abba, akkor a levél közepén jönne meg..


Egyébként ritkán előfordul az, hogy vkinek a tabi után nem áll helyre a ciklusa. De ha vkinek alapból nem jó a ciklusa, és arra kezd el tabit szedni, azt ált. csak még jobban szétcseszi.

Endokrinológushoz kell menni a problémával, nem elfedni a tünetet tablettával, mert azzal semmire nem mész.

2013. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja csak ott meg begyógyszereznek mindenféle hormonokkal,mikor talán nincs is akkora baja,sokan így elhíztak meg megszívták ..
2013. ápr. 29. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
"Ja csak ott meg begyógyszereznek mindenféle hormonokkal." A fogamzásgátlóban szerinted mi van? :-)
2013. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát tudom,hogy abban is az van,de azok kicsit másfajta hormonok..A fogamzásgátlót rengeteg nő szedi,de az olyasfajta gyógyszereket nem túl sokan..
2013. ápr. 29. 18:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne mondj már baromságot.

Endokrinológián azzal kezelnek, ami kell. A fogamzásgátló nem az okot kezeli, hanem elfedi a tünetet.

És bizony a fogamzásgátlótól is meg lehet hízni, de még mennyire. Sőt, ismerősöm tüdőembóliát kapott. A másiknak meg migrénje lett tőle. A harmadiknak a libidóját cseszte szét. A negyediknek meg a tökéletes, 28 napos ciklusát (emellett folyt a tej a melléből, pedig nem volt terhes).

Nem kell azt hinni, hogy attól, mert sokan használják, nem veszélytelen.


Nem is értem mit értesz azon, hogy az endokrinológián mindenféle hormonnal tömnek...


Felőlem aztán azt csinálsz, amit akarsz, csak ne csodálkozz, ha abbahagyás után éppen olyan szar (vagy még rosszabb) lesz a ciklusod, mint előtte.

2013. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell azt hinni, hogy attól, mert sokan használják, nem veszélytelen."

Javítva: Nem kell azt hinni, hogy attól, mert sokan használják TELJESEN veszélytelen.

2013. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jójó okés nem kell nekem esni :) Egyébként ti szedtek fogamzásgátlót? :D Vagy szedtetek ? Azért sokaknak nem lett tőle bajuk,remélem majd én is ebbe a kategóriába kerülök :)
2013. ápr. 29. 18:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget!"

2013. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!