Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kell szedni a Normaflore-t?

Mikor kell szedni a Normaflore-t?

Figyelt kérdés
ma voltam ügyeleten, hólyaghurutom van. az orvos felírt antibiotikumot, és mondta h vegyek normaflore-t is. de azt nem mondta, és nincs a használati utasításban se, h azt az antibiotikummal együtt kell szedni, vagy utána?
2009. szept. 27. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizony, az antibiotikum szedése után szokták a Normaflore-t ajánlani, mert az antibiotikum tönkreteheti a bélflórádat, amitől hasmenéses vagy szorulásos lehetsz, és ez helyreállítja. Az antibiotikum kúra után magadtól is bedobhatsz egy Normaflore kúrát, nagyon ártalmatlan.
2009. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nemrég találtam meg a dobozon ezt :

"Antibiotikum kezelés ideje alatt a készítmény bevétele az antibiotikum két adagjának bevétele közötti időben történjen."


:S én is logikusnak gondoltam h utána.. de így? én ezt nem értem..


azért köszi a válaszod :)

2009. szept. 27. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint mit nem értesz? Beveszed az antibiotikumot a kellő időben, utána kb. 2 órával meg megiszod a langyos, cukros, Normaflore-os teát. Antibiotikum szedése alatt, ill. hasmenés esetén napi 3x kell meginnod. Mindig a gyógyszer bevétele előtt, vagy után 2 órával iszod és ennyi. Fontos, hogy a langyos teába öntsd bele, ne melegbe, vagy forróba, mert akkor mintha meg se ittad volna, a hő kinyírja a hasznos bélflóra csírákat.
2009. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
így már értem, köszönöm :) csak az első kommentből úgy jött le nekem, hogy végigszedem az ab kúrát, és utána..mert sokan ezt is tanácsolták.. meg olvastam itt is ezt... de így már okés :)
2009. szept. 27. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!