Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanás szerűség a kisajkon...

Pattanás szerűség a kisajkon mi lehet?

Figyelt kérdés

Először is, tudom hogy orvos lenne a legjobb, csak a helyzet az, hogy külföldön vagyok szakgyakorlaton, és nem a szomszédban, így egy ideig még esélytelen hogy eljussak otthon orvoshoz.

Akinek volt már ilyesmi és tudna pár tanácsot adni azt megköszönném.


Szóval nemrég egy pattanás szerűséget vettem észre a kisajkamon, belül. igaz, nem lehet kinyomni, vagyis hiába próbáltam nem tudtam. néha érzek viszketést, de csak nagyon néha, fájni nem fáj. eléggé megijedtem hogy mi is ez. mióta észrevettem nem nőt.

nem tudom mitől lehet, az hogy mástól kaptam volna el teljes mértékben ki van zárva.

volt valakinek már hasonló??



2013. ápr. 29. 18:21
 1/9 Miklós G. ***** válasza:
100%

Ha csak egy helyen van, akkor a fertőzéses eredet valószínűleg kizárható. Kiemelkedik, vagy ilyen egyszerű "fekélyes sebnek" tűnik?! Ha kiemelkedik a többi szövettől és bőrrel fedett, akkor ez esetben valószínűleg egy eltömődött szőrtüsző, vagy egy zsírmirigyről lehet szó, ha nem fáj, nem nő és nem változik, akkor ez véleményem szerint egy ártalmatlan elváltozás.


Üdv!

2013. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
A hüvelybemenetnél a kisajkakon van egy mirigy.Aminek a kivezető nyílásának eltömődése esetén cysta alakul ki. Ez az un.Bartholini-cysta. Gyakran befertőződik,begyullad és ilyenkor Bartholini-tályog alakul ki,ami azonnali műtéti megoldást igényel. Ha nem fájdalmas,váladékozó,akkor egyenlőre csak cystád van,ezt is operációval szokták megoldani,de nem sürgős.
2013. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak 100%-ban igaza van!

Ártalmatlan dolog.

2013. ápr. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Szőrtüszőre gyanakodnék. El fog múlni magától.
2013. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinek van a kisajkain szőr????
2013. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nincs ott szőr senkinek, nem is lehet. de én is ezt olvastam hogy van ártalmatlan, vagy bartholin. még mindig ott van, semmi változás, de szerencsére nem is fáj. mikorra kéne ennek elmúlnia?
2013. máj. 2. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ilyenek,ha sima faggyú v. zsírmirigy,néha maguktól is megnyílnak és kiürülnek,de a Bartholini-cystát operálni kell. Azért érdemes orvoshoz menned,mert mindegyik befertőződhet,ami tályog kialakulásához vezethet.
2013. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

sziasztok. pénteken és szombaton nem néztem meg, ma viszont elmentünk túrázni. hogy a 25km-er tett be neki, vagy más, nem tudom, de már nincs ott, nagyon picikét érezni csak, ami fel sem tűnne ha nem tudnám hogy volt ott valami. szinte elmúlt.

fellélegeztem :)

2013. máj. 5. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, jó egészséget!
2013. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!