Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nincs rendszeres menstruáci...

Ha nincs rendszeres menstruációm nagy a valószínűsége, hogy meddő vagyok / leszek?

Figyelt kérdés

2005 óta menstruàlok. 1-2 hónapig rendszeresen kimadt a menzeszem, de a múlt èvben 3 hónap is kimaradt. Elmentem nőgyógyàszhoz, fogamzásgàtlót kaptam, amit 7. hónapban fejeztem be. Azóta kètszer jött meg csak.


Normàlis ez? Elviekben a vèrképem, és minden rendben van, csak a mèhemben vannak tüszők (ha jól emlèkszem, mert 1 ève voltam nőgyógyàsznàl).


19l



2013. máj. 1. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy hormonvizsgálat nem ártana. Én kb. 2 havonta menstruálok, PCO-t diagnosztizáltak. A 2 havontára azt mondták az nem okoz kárt, de ha pl. fél évente jön meg valakinek, az már meddőséget okozhat.
2013. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tüszők a petefészkekben vannak. Tüsző éréskor érik meg a petesejt, majd a ciklus 14. napja tájékán megreped és kiszabadul belőle a petesejt.

Ha nincs rendszeresen petesejt érés, vagy elmarad a tüsző repedés / PCOS/ , akkor kimaradhat a menstruáció is.

2013. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!