Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV-től barnás folyás?

HPV-től barnás folyás?

Figyelt kérdés
Utóljára ápr. 21-én jött meg. Pár napja van barna folyásom. Az azelőtti mestruációm után volt még ez kb egy hétig. Szokott ilyen lenni nekem peteérés környékén, de olyankor mindig csak pecsételt, most szinte ömlik. Mi lehet az oka?

2013. máj. 4. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nogyogyasz!!!

Ha gyanus, hogy valaki HPVvel megfertozott Teg3d, akkor irany nogyogyasz, mert nagy eselyel rakot okoz, a verzes csak smafu!!!

Meg ha ne is HPV, akkoris megoldja a mensis bajt

2013. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam már nőgyogyásznál, dehát azt mondta a HPV gyógyithatatlan, ezért nem irt semmilyen kezelést. Azt mondta szedjek immunrendszererősitóket. ENNYI! Kicsit felháboritó. Azt mondta, ha menstruáció után lesz még ilyen barna folyásom, akkor szedjek egy bizonyos gyógyszert. De most, hogy a menstruáció félidejében van ez, vajon akkor is szedhetem azt?
2013. máj. 4. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi ez a gyógyszer?
2013. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez ha nincs egyéb eltérés a doki szerint akkor hormonális. de milyen hpv-d van? csinált tesztet amiből kiderült? vagy a rákszűrésen merült fel a gyanu? mert ha csak ez utobbi akkor nem biztos hogy tényleg hpv-s vagy. a tesztből viszont kiderül ha az vagy meg az is melyik kategoria. nekem hpv/na van. állitolag ez nem okoz rákot. most lesz meg a rákszürésem. dokim semmit sem irt addig. teszt 5.500 ft volt.
2013. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Duphastont irt ki. Az gondolom vmi fogamzásgátló lehet.

A HPV-t azt meg úgy értem, hogy megnézett, és gondolkodás nélkül azt mondta azokra a kiütésekre, hogy kondiloma, és az szexuális úton került oda. (a kondilómát meg a HPV virus okozza). Ennyit mondott. Nem csinált semmi vizsgálatot HPV-re.

2013. máj. 9. 14:49
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
a kondiloma nem csak nemi uton kaphato el hanem pl egy közös nedves törölközövel is. a duphaston nem fogamzásgátlo de hormont tartalmaz. viszont ha kondilomád van akkor vigyázz az orális szexel mert ott is fertőzhet és kellemetlen helyekre tud nőlni. valakinek a nyelvére vkinek az orrába de van olyan is hogy daganatot okoz. immunrendszeredet erősitsd. nagy dozisu c vitamin kell. nekem is kondil. van de nagyon pici semmit nem csin.nak vele. majd ha nől de nem akar.. teszt hpv/na-t mutatott ki a méhnyakrol vett mintábol. tehát nekem egyenlőre csak kivülre nőtt.
2013. máj. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen típusú gyógyszer a Duphaston?

A Duphaston egy didrogeszteron nevű hatóanyagot tartalmaz.

- A didrogeszteron mesterségesen előállított hormon.

- Nagyon hasonló az Ön szervezete által is termelt "progeszteron" nevű hormonhoz.

- Az olyan gyógyszereket, mint a Duphaston, progesztogéneknek nevezzük.

Milyen betegségek esetén alkalmazható a Duphaston?

A Duphaston alkalmazható egymagában vagy valamilyen ösztrogénnel együtt. Hogy Önnek kell-e hozzá ösztrogént is szednie, az attól függ, milyen problémára rendelték Önnek a Duphastont.

A Duphaston alkalmazható

- olyan problémákra, amelyek akkor jelentkezhetnek, ha az Ön szervezete nem termel elegendő progeszteront:

- fájdalmas menstruáció, endometriózis - amikor a méhnyálkahártya szövete a méhen kívül nő,

- menstruáció megszűnése a menopauza előtt,

- szabálytalan ciklus,

- szokatlanul erős vagy a ciklus közben jelentkező vérzés,

- premenstruális szindróma (PMS) - menstruáció előtt jelentkező testi és pszichés tünetegyüttes,

- a vetélés kockázatának csökkentésére,

- a progeszteron alacsony szintje miatti terméketlenség kezelésére.

- az Ön menopauzális tüneteinek kezelésére - ezt a kezelést hormonpótlásnak nevezik.

Ezek a tünetek egyénenként különbözőek lehetnek.

Ilyen tünetek a hőhullámok, az éjszakai izzadás, alvásproblémák, hüvelyszárazság és vizelési problémák.

Hogyan fejti ki hatását a Duphaston?

A szervezet normális esetben egymással egyensúlyi mennyiségben termeli a természetes progeszteron hormont és az ösztrogént (ami a másik fontos női hormon). Ha az Ön szervezete nem termel elegendő progeszteront, a Duphaston pótolja azt és helyreállítja az egyensúlyt.

Kezelőorvosa rendelhet Önnek ösztrogént is a Duphaston mellé, ez attól függ, hogy Ön milyen panaszra szedi a Duphastont.

A hormonpótlásban részesülő nők közül egyeseknél az egymagában szedett ösztrogén a méh nyálkahártyájának abnormális megvastagodását okozhatja. Ez akkor is előfordulhat, ha Önnek már nincs meg a méhe, de korábban volt endometriózisa. Ha havi ciklusának egy részében didrogeszteront szed, az segít megelőzni a méhnyálkahártya túlburjánzását.

2013. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem azt mondta az orvos, hogy nemi uton kaptam el.
2013. máj. 12. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!