Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha abbahagyom a fogamzásgátlót...

Ha abbahagyom a fogamzásgátlót visszafogyhatok?

Figyelt kérdés

Nem sokat, talán 3-4 kg-t szedtem fel a fogamzásgátló miatt. 3 éve szedem. Mindenképp abba szeretném hagyni. Eddig tökéletesen üzemelt, de azért vannak enyhe mellékhatásai, a hízáson túl is.

Az abbahagyás után lehet, hogy a felszedett kilók is lekúsznak? Mennyi idő alatt? Tud valaki bővebb leírást adni a hízás-fogyás miértjéről és hogyanjáról? (Csak mert érdekel a háttere is.)

Eddig eltérő véleményeket hallottam, volt, aki azt mondta, nemhogy nem fogok fogyni, hanem megint hízni fogok abbahagyáskor.



2013. máj. 9. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Leírást nem tudok adni,de saját tapasztalat:Míg szedtem a fog.gátlót,állandóan éhes voltam,annyira,hogy muszáj volt ennem,abbahagytam a gyógyszerszedést,megszünt az állandó éhség,nem volt többé evési kényszerem-le is fogytam.
2013. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A hízásnak mindenkor hormonális miértjei (okai) vannak.


Alapvetően a megemelkedő inzulinszint, ami miatt a szervezetünk a vérbe kerülő tápanyagokat raktározza.


Ezt váltja kis a cukor, tej alapú táplálkozás. De hormonális ok egy hormon tartalmú gyógyszer hatása is.


Heti fél kiló fogyással biztosan lehet számolni, de célszerű az ember természetes, hús-zöldség alapú táplálkozását folytatni. Így nem kell a mennyiségekre figyelni - 'mennyi szemét kaját ettem' hiszen nem eszik az ember szemetet ami ártalmas lenne, hízást okozna.

2013. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szintén saját tapasztalat. Ha van ilyen mellékhatás, akkor nem jó gyógyszert szedsz. Én rengeteget felszedtem(10-12 kg) amíg belara-t szedtem. Abbahagytam, és lement fele. kb 3 hónap alatt. Magátol. Aztán elmentem az orvoshoz, elmondtam hogy szeretnék fog.gátlót szedni, de félek mert a mellékhatások kijönnek rajtam. Aztmondta akkor ír fel másfajtát amitől lehet fogyni is fogok, ha valóban a fog gátló okozta. És lás csodát igaza lett. Semmi mellékhatás, és vissza is fogytam. azóta sem szedtem fel gyógyszer mellett.
2013. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló fokozza az étvágyat,annyira,hogy muszáj enni-és persze hízunk.Tudjuk,hogy nem a fog.gátló hizlal.
2013. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
De, ha a hormonháztartásra hatással van (márpedig..) akkor nyugodtan megérdemli azt a kifejezést, hogy 'hizlal'. Igen, ami tönkreba.ssza az anyagcserét és emiatt zsírt raktároz a szervezet, arra találó szó a hizlaló.
2013. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az ösztrogén többlet sulygyarapodást okoz.nézzetek utána google ba, ösztrogén progeszteron egyensulyra. A fog.gátlo hormontartalmu és ezt a kényes egyensúlyt befojásolhatja ha rosszat szedsz.ezért kérdez ki az orvos ha kiiratod,nehogy rosszat kapj.ezért nem szedjük be nagynénénkkel kiiratottat. Persze aki többet eszik az azért.de az már gáz mikor diétázol, sportolsz és elkezdesz hizni.na ott hagytam abba és irattam ki másikat.
2013. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy régen versenyszerűen sportoltam. Aztán abbahagytam jópár évre. K

16 évesen lórúgásnyi hormonokkal kísérletezett rajtam egy nőgyógyász rendszertelen vérzés okán. (Norculut nevű gyógyszert írt fel.) Miután attól meg kialakult egy ciszta a petefészkemben, és már elegem volt a Norcolut mellékhatásaiból (olyan vérzések, amiktől konkrétan a legerősebb tampon+betét kombináció is átázott 5 perc alatt - olyankor konkrétan 3 napig nem tudtam otthonról kimozdulni - ráadásul a folyamatosa hasfájások, amik sem azelőtt, sem azután nem jelentettek problémát, csak akkor), és az ismétlődő panaszaimra a drága doktornő ötödszörre is a Norculutot akarta felírni, másik rovost kerestem.

Ekkor lettem 17 éves, és ő egy sokakl humánusabb,r endszeres fogamzásgátlót a Samba-t, majd a Laurinát írta fel (közepes mennyiségű, háromfázisos gyógyszer). ez viszont már tényleg muszáj volt, mert a hormonháztartásom tönkretette a Norculut.

Úgyhogy azóta szedem, most 21 éves vagyok.

Pontosan egy éve újra elkezdtem sportolni, ezúttal fitness edzéseket csinálok, de egyáltalán nem akarnak lejönni az akkor felszedett kilók. Hiába figyelek az étrendre, edzésekre, egyszerűen nem kúszik le a combomról a több centis zsírréteg és a narancsbőr (ami most 21 évesen durvább nálam, mint a 48 éves anyukámnál). Ráadásul nem csak ez az egy dolgo írható a hormonos gyógyszerek számlájára. Remélem, soha többé nem kell ilyeneket szednem.


Nem akarok senkit sem lebeszélni róla, nem vagyok fogamzásgátló-ellenes sem. Van, akinek bejön, van, akinek nem. Nekem ennyire nem vált be - és ha valaki hasonló helyzetben van, akkor ne eröltesse a szervezetére a hormonokat inkább.

2013. máj. 13. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Én meg bármikor bárhol vállalom, hogy gyógyszerellenes vagyok. Ilyenek miatt mint amiken te is átmentél.


Lowcarb táplálkozást követsz?

2013. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves TáplálkozásHarcműves!


Igen. Alacsony szénhidrátos, magas fehérjetartalmú étrendet követek. 1200 kcal körüli energiabevitelből 10 % szénhidrát, 70 % fehérje, 20 % zsír. Elég burtális. Most egész jól haladok (úgy néz ki, valószínűleg tényleg a fogamzásgátló elhagyása miatt).

Maximum még egy hétig kívánom folytatni a drasztikus szénhidrátmegvonást, mert az én edzésem mellett ennek nem túl áldásosak a hatásai (egyébként senkinek sem ajánlom, ugyanis a drasztikus szénhidrátcsökkentés is izomvesztéssel jár).

SOS megoldásnak jó volt (közeleg a nyár, bikiniszezon, stb.), hogy újra formába lendüljek. Utána visszatérek a normális, kiegyensúlyozott étrendhez (30 % fehérje, 55 % szénhidrát, 15 % zsír alaprecept).

Megjegyzem a fogamzásgátlóval egyidejűleg egyik módszer sem működött.

2013. máj. 24. 10:19
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja, és igen, hiába a diéta, kemény edzés - az elmúlt (fogamzásgátlós) időszakban felszedett kilók és nyomaik (narancsbőr, csíkos bőr), nagyon sokáig nem fognak eltűnni. :( Tehát 2-3 hét nem elég eek eltüntetésére, de persze így is szép eredmények produkálhatók.

Önmagában több kg leadása viszont még csak félsiker.

Senki ne higyjen a villámgyors diéták rögtönszép és tartós meséiben. Csak a tartós életmódváltás hozhat igazi sikert.

Ezt meg már a fogyókúra iránt érdeklődőknek írtam.

2013. máj. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!