Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik lenne a jobb gyógyszer?...

Melyik lenne a jobb gyógyszer? Cataflam vagy Buscopan mentruációs görcsökre, vagy esetleg van valamilyen repceptes is ami Nektek bevált?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem az alábbi gyógyszerek csődöt jelentettek:

Papávelin; No-Spa;AlgoflexM.


Most hallottam, hogy a fent emlitett két gyógyszer (Cataflam vagy Buscopan ) állitólag nagyon jó görcsökre és gyorsan megszünteti. Nektek mik ezekről a tapasztalaitok, vagy esetleg egy másik fajta gyógyszert tudnátok nekem ajánlani?

Yasminelle-t szedek mint fogamzásgátlót, igy mindenképpen olyan gyógyszert keresek a havi menszeszemkor ami a gyógyszer mentes napok alatt e közt szedhető.


2009. szept. 30. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik se jó görcsökre. Gyulladásgátló, lázcsillapító gyógyszerek.

A fogamzásgátló szedése mellett nem lehetne görcsös vérzésed. (A gyógyszermentes napokon nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés jelentkezik. Csak a szedés abbahagyása után fogsz újra menstruálni.)

Ha görcsölsz, akkor nem jó a gyógyszer, akkor menj vissza a dokihoz, mert váltani kell.

2009. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Cataflam nagyon erős fájdalomcsillapító,nemrég sokáig szedtem onnan tudom!!
2009. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen a cataflam fájdalomcsillapító!Én azt szoktam bevenni görcsökre is!És én is gyóyszerezem, mégis görcsölök mensi alatt!A gyógyszerem állandó figyelés alatt van, így az biztos jó!Nálam ez már 6-7 éve így van!Van nőgyógyász a családban nekem ő ajánlotta a cataflamot!
2009. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menses alatt szedett Magne B6 enyhíti a görcsöket. Erősebb görcsre Flector EP granulátumot szedek (ez vényköteles). Ez por állagú, vízben kell feloldani. Ami nagyon fontos, hogy akármelyik fájdalomcsillapítót, görcsoldót veszed be, mindig evés közben tedd, vagy legalábbis ne éhgyomorra, mert kikezdik a gyomornyálkahártyát és folyamatosabb szedés mellett gyomorfekélyt okozhatnak!
2009. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Buscopán az szerintem semmire se jó. Azt már próbáltam, de nem használt. Álatalábna 2 adag AlgoflexM és 1 óra alvástól nekem elmúlik. Most a nődoki írt fel nekem valami alflamin nevű gyógyszert, ezt még nem próbáltam, de állítólag majd hat.
2009. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nagyon rosszul szoktam lenni a menstruáció alatt.Volt,hogy a földről kellett összeszedni,mert elájultam.Suliba sem tudtam néha bemenni az első-két nap,mert akkor különösen erős görcseim voltak.


A dokim azt mondta,hogy kezdem el szedni a Cataflam-t (napi 2 szemet) a menszez megjövetele előtt.

Tehát én most hétfőre vártam,és már múlt szombat óta szedtem...


Nálam a Cataflam nagyon bevált.Már nem fetrengek összekuporodva az ágyon az első-két nap,hanem simán tudok menni erre-arra.Ma a suliba is bementem,pedig féltem,hogy rosszul leszek (de kibírtam).


Napi 2-őt vegyél be,mert amúgy marha erős gyógyszer! Én egyet beszoktam venni reggel,és délután vagy este felé..hogy kitartson a hatása a másnap reggeli adagig!


A Nospa nekem semmit nem enyhített a fájdalmon,meg az Algo-cuccok sem :-D


Csak receptre tudod kérni a Cataflam-ot,majd dokival írass!


18/L

2009. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!