Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba esetén mi a...

Hüvelygomba esetén mi a teendő? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Valószínüleg hüvelygombám van, minden tünetet tapasztalok sajnos, nőgyógyászomhoz nem mentem el(csak felhívtam)

mivel fogamzás gátlót szedek(rezia)

így a következő négynapban kell megjönnie,

de ma megvettem a canesten kombit és a kúpot így is használhatom? Nem jött még meg, de mivan ha aközben jön meg hogy a kúp bent van? van valami hatás? befolyásolja a menszeszt?


Válaszokat előre is kösznöm:)



2013. máj. 14. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem éppen a legjobb dolgot csináltad.

Ugyanis hogy gomba-e vagy sem, azt csak orvos tudja eldönteni és a gombának is van számos fajtája, amire meg nem jó a Canesten. Az csak candida ellen van. És ha neked nem gombás vagy nem candida vagy nem csak candida gombád van, akkor a Canesten vagy nem fog hatni vagy csak részben.

Ilyenkor egyből orvoshoz kell menni, ott csinálnak tenyésztést, amiből megvan, hogy mi a kórokozó és kapsz célzott kezelést. És a kezelés nem feltétlenül kell, hogy helyi legyen, lehet szájon át bevehető gyógyszeres is, ami azért nagyon jó, mert tök mindegy mellette, hogy vérzel vagy sem.

Ha ugyanis kúpot használsz helyileg, akkor a vérzés semlegesítheti vagy legalább is csökkentheti a hatását, tehát míg nem vérzel, addig elkezdheted, de ha megjön, akkor mindenképpen a vérzés után kell befejezni a kezelést. De amúgy a hüvelyi gombás fertőzés tünetei a vérzés alatt el szoktak gyakran múlni, de attól a fertőzés ott marad.

És főleg azért nem jó látatlanban kezelnie az embernek magát, mivel ha mégsem lesz jó a Canesten és nem múlik a probléma vagy pár napon belül újra előjönnek a tünetek, akkor még tenyésztést sem tudnak csinálni, mivel a Canesten hatással lesz az eredményre.

Ezért nem mindegy, hogy célzottan van az ember kezelve vagy hasra ütésre, hogy szerintem candida gombám van.

2013. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenben igaza van az első válaszolónak!
2013. máj. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!