Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz menjek, vagy...

Nőgyógyászhoz menjek, vagy endokrinológushoz?

Figyelt kérdés

Voltam maszek endokrinológusnál. Hypothyreosisra és PCOS-re gyanakodott, de az inzulinos cukorterhelés negatív lett, a pajzsmirigyértékeim is jók.

Viszont az ösztradiolom alacsonyabb volt, ciklus elején 73 pmol/l, 99,1 a ref.tartomány alsó határa. Az LH/FSH arány sem hozott 1:1 arányt (follikuláris fázisban).

Lehet, hogy még nézetek egy ösztradiolt ovuláció után, ha alacsonyabb lesz az is, akkor elmegyek dokihoz. De azon gondolkoztam, hogy ezzel nem endokrinológushoz megyek vissza, hanem nőgyógyászhoz.

20/L


2013. máj. 15. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig endokrinológushoz kellene visszamenned, mert a nőgyógyász nem igen foglalkozik ilyenekkel, az endokrinológus sokkal jobban ért ezekhez a dolgokhoz. Lehet, hogy a nőgyógyász amúgy is továbbküldene és így megspórolnál egy felesleges kört.
2013. máj. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászok 90%-a nem ért a hormonbajokhoz. A legtöbb csak fogamzásgátlót ad mindenre, ami semmit nem old meg, csak a tüneteket fedi el, amitől azt hiszed, hogy meggyógyultál, közben meg nagyon nem.

Endokrinológushoz menj vissza.

2013. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elöttem szóló jól beszélt!
2013. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!