Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csúnyának, kövérnek és arányta...

Csúnyának, kövérnek és aránytalannak érzem magam. Kicsi melleim vannak, ezen szeretnék változtatni. Hogyan? 13/l

Figyelt kérdés

161 cm/41 kg

derékbőség: 61 cm

mellbőség: 75 cm

fogszabályzós vagyok...


Pénteken barátnőmmel szünetben odakint ültünk a padon és beszélgettünk, aztán pár srác odaült mellénk. Megjegyezték, hogy "nem lehet gondom a kivágott pólókkal", hogy "minden lány a mennyből esett le, csak néhányan arcra és az kevésbé kell", "markold meg a seggem, jobb mint a tiéd".... Érzékeny típus vagyok és elég rosszul esett :( Heti 2x járok kangoora, hétvégén kívül mindennap edzek 1 vagy fél órát... Napi 2x eszek, reggel egy szendót vagy valami könnyű kaját, ebédre meg ami van: a lehető legkevesebbet. A kicsi melleim már engem is zavarnak, 70/a és az összes osztálytársamnak megjött már, csak nekem nem... annyira zavar és csúnyának érzem magam :( Hogy tudnék ezen változtatni? Tudom hogy a kisugárzás sokat számít


2013. máj. 19. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de neked inkább egy pszichológus kellene az önértékelési zavarod miatt.

160 centihez 41 kiló? Az borzasztóan kevés. Én ilyen magassághoz 45 vagyok, de még így is gebe. A normális testsúly ilyen magassághoz 50 kiló körül lenne.

Egyébként is, a mell nagy része zsír. Ha egy deka zsír nincs rajtad, ugyan mitől lenne melled?

Az azért elég ritka, hogy vki nádszál vékony és mellette nagyok a mellei.

Persze ha híznál kicsit, akkor sem biztos, hogy a melledre menne. De és? A kis mellel sincsen semmi gond. El kell fogadni.

De amúgy is...13 éves vagy. Még akár meg is nőhet.

A napi kétszeri kaja meg több mint egészségtelen.

Ne haragudj, de ha így haladsz, akkor nagyon jó úton vagy az aneroxia felé.

Szerintem még most kérj szakszerű segítséget, mert később nagyon nehéz lesz belőle kimászni.

2013. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
szerintem még ráérsz ezzel foglalkozni..hidd el, a melled megfog nőni. és a menzeszed is megfog jönni..jobb ha minél később jön meg hidd el:)
2013. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


"és az összes osztálytársamnak megjött már, csak nekem nem... "


Ahhoz, hogy a női test normálisan működjön (beleértve a ciklust is), ahhoz kell bizonyos mennyiségű zsírszövet.

Ne csodálkozz rajta, hogy ilyen testsúllyal és napi két étkezéssel nem jön meg....

2013. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Már nem azért, de ilyen helyzetben nem kioktatni kéne őt, hanem biztatni. Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok. Most 15 vagyok, egy fél éve jött meg kb. Nekem pont hogy az volt a bajom, hogy túl sovány vagyok, legtöbben ezt nem értették meg, csontkollekciónak neveztek, mellőztek, és sértegettek, stb. Én is szörnyen érzékeny tipus vagyok, ezért máig nagyon rosszul esnek az ilyenek. Kisebbségi komplexusom van, mindenkit a környezetemben jobbnak hiszek saját magamnál, és ez szörnyű érzés. Én sem eszem sokat, attól függ, mikor mi van, szóval én nem fogom azt tanácsolni neked, hogy ezentúl naponta egalább 5x étkezz, és minél többet, meg minél változatosabban, mert bár igy lenne a helyes, akkor sem könnyű egy csapásra változtatni az életmódunkon. Én is megprbáltam, de egyszerűen nem birtam, ha a szervezeted megszokott egy életmódot, megszokta a napi kalória mennyiségét, amit beviszel, azzal csinálod a nagyobb bajt, ha hirtelen nagyot változtatsz. Először inkább nyugodj meg lelkileg, támaszkodj a barátaidra, azokra, akik őgy szeretnek, ahogy vagy, és próbálj meg minél kevesebb időt eltölteni az ilyen bunkók mellett.
2013. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha Te 161 centihez 41 kilóval kövérnek érzed Magad, akkor sürgősen menj pszichológushoz amíg nem késő!!!
2013. máj. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

jézusom :o

én 158 cm-hez voltam 44 kg és összesúgtak a hátam mögött hogy milyen vézna vagyok. naponta 2x eszel,akkor is keveset? csodálkozol hogy vékony vagy? csodálkozol hogy kicsi a melled,feneked? csodálkozol,hogy még nem jött meg?

elmondom a saját sztorimat:

12 évesen még normális alkatú,súlyú voltam,a fejlődésben sem voltam lemaradva. aztán március végén(2011) egy estén barna folt volt a bugyimban. azt hittem megjött,de nem jött több,nem volt utána semmi. aztán 13 évesen(az előző dolog után 4-6 hónap múlva) lefogytam és a menzeszem nem jelentkezett. de csak nem tudtam enni! nőni nőttem,de a súlyom nem változott,ahogy a mellméretem sem (75A). aztán hetedik végén rászántam magam a hízásra(2012 június). 1 hónap múlva a 14. szülinapomra sikerült 1 kg-t felszednem,akkor már 159 cm és 45 kg voltam. Augusztus 31-re felmentem 49 kg-ra,nagyon örültem. De a havim akkor sem jött még meg,de a mellem picit nőt,a fejlődésem felgyorsult a plusz zsírnak köszönhetően. Szeptemberre ugyan lement 1 kg,de tartottam a súlyom. A menzesz témát elfelejtettem,úgy voltam vele hogy most már normális vagyok,ha mégsem jön meg 16 éves koromig,majd gyógyszerrel elintézzük. Októberben 5-én a fogorvos kijelentette,hogy 10 nap múlva megkapom a fogszabályzóm. Nagyon boldog voltam,hiszen elég csúnyácska voltam a fogaim miatt szerintem.Utána mindennap a fogszabályzóra vártam. Tizedike volt,amikor észrevettem hogy a csípőmre híztam fel. Tizennegyedikén a folyásom brutálisan megváltozott,sok lett és nyálkásabb,de olyan szinten,mint egy náthás ember taknya...Na,valami nem stimmel,gondoltam. 1 nap múlva megkaptam a fogszabályzóm. Minden "oké" volt. 18-án volt nekünk nyolcadikosoknak pályaválasztási tanácsadás. Akkor egy pillanatra kényelmetlenül éreztem magam. És csak úgy átfutott az agyamon: meg fog jönni. Megráztam a fejem: "dehogy fog,nem érdekel!". Féltem,mert a megérzéseim mindig pontosak! Jól gondoltam. A félelmem beigazolódott. 2 nap múlva,20-án reggel abszolút nem volt folyásom. Furcsálltam,hiszen nekem az év 365 napján szokott lenni! 4 óra múlva,délután 1-kor kiderült,miért nem volt folyásom. Megjött a menstruációm. Nem tudtam,hogy sírjak vagy nevessek-e. Miért? Hiszen amíg foglalkoztam vele,nem jött,amikor már nem érdekelt,akkor jön váratlanul?! Irónikus! :D De másrészt a súlyomnak is köze volt,mert ahogy felhíztam a kellő súlyt,kis idő múlva meg is jött.

Most vagyok 164 cm,48 kg. Még kéne híznom,de sikerülni fog :D A mellem nem sokat változott,talán fél kosármérettel nagyobb,ami az én esetemben nem sok.

Azóta is ragaszkodom a fogszabályzómhoz és kibékültem a havimmal,hiszen nincs okom utálni(minden hónapban megjön),max azért mert 14 évesen jött meg ténylegesen.

Bocsi,ha hosszú lett,de remélem okulsz belőle :) Ne várd,mint a messiást,úgysem akkor jön,amikor számítasz rá. Ha viszont sportolsz,akkor egyszerre zsírt és izmot próbálj felszedni.

15L :)

2013. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... :) Igyekszek megbirkózni a testképemmel és hízni kicsit.. Ha utálom magam csak rosszabb lesz, nemde?
2013. máj. 20. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:
A tegnapi 06:19-es vagyok. Ne a modellekről vegyél példát, mert arra rámehet az egészséged, ugyanis nagyon sokan anorexiásak lesznek. Kb. 8-10 kilót is hízhatnál. De minimum 5-öt!
2013. máj. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

161 cm/41 kg ?? aztaa!! te nagyon vékony vagy!! ne csodálkozz, ha így nem tudsz normálisan fejlődni!


én 162 cm/57 kg vagyok, melleim is vannak (nem túl nagyok, de nem is kicsik) hidd el sokkal jobb ha egy kicsit husis vagy, mintha nagyon vékony vagy és nem tudsz fejlődni! 14/L

2013. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!