Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok tanácsot adni nekem...

Tudnátok tanácsot adni nekem nagyon erős menstruációs fájdalmakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, vékony alkatú, PCO-s. Egyik problémám az, hogy már több, mint 1 éve nem tudok teherbe esni; a másik meg az, hogy amikor megjön annyira görcsölök, hogy el tudok jutni akár a hányásig is.

Gyógyszerek nem igazán használnak, ami most bevált az a meleg víz. De mi lesz megint majd akkor, ha nem itthon, hanem pl.: a munkahelyemen jön majd meg? Egyébként kb. fél nap a legrosszabb része /de az nagyon/ a többivel már elvagyok valahogy... Nőgyógyásznál voltam már többször is: szervi eltérést nem lát, fogamzásgátlóval tudna segíteni, de ugyebár mi babát szeretnénk. Aki tud, kérem segítsen valami tanáccsal!


2013. máj. 20. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Magnézium kalciummal?

Esetleg egy szauna öv szerűség, vagy melegvizes palack, amit magaddal tudsz vinni a munkába?


Nekem volt, hogy csak a Ridol segített, de az állítólag elég erős kábító gyógyszer.

2013. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem még azelőtt, hogy fogamzásgátlót kezdtem volna szedni, voltak borzasztóan erős menstruációs görcseim. Nekem az injekció vált be. Algopyrin-No-Spa-Papaverin. Igaz, ezt orvossal kell megbeszélni. Én úgy ittam meg, elég hamar hatott és el is mulasztotta a görcsöket és a fájdalmat.

Aztán mikor évek múlva babával próbálkoztunk és letettem a fogamzásgátlót, akkor viszont a görcseim is enyhébbek lettek már maguktól, elég volt a No-Spa gyógyszer is tablettában. Nem is kellett injekció.

Fogamzásgátló mellett meg mondjuk még gyógyszer sem kell, mert annyira gyengék a fájdalmak.

2013. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2013. máj. 20. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Szegénykém.. Ugyanilyen a mensim.

Múltkor pechemre a Margit-szigeten történt velem, szerencsére anya velem volt, de sajnos a buszon elájultam, aztán, amikor magamhoz tértem hánynom kellett, erős görcsök gyötörtek, szóval minden, ami kell. Épp egy kórháznál szálltunk le és ott adtak szurit. Így 9 év alatt ez a negyedik szurim, de a legrosszabb, hogy az utóbbi két évben ilyen a mensim, és egyre kevesebb azon hónapok száma, ami még elviselhető.. Mostmár minden második hónap ilyen. Félek, hogy nemsokára már minden hónap ilyen lesz.

Bocsánat, hogy leírtam, de hátha nekem is tudnak valamit tanácsolni még.

De azért leírom, amit eddig tanácsoltak nekem: Erős görcsoldó összetörve és úgy lenyelve, cickafark tea, magne b6, fogamzásgátló, szülés ;-), meleg víz, apranax, torna, illetve 2-3 nappal menzesz előtt görcsoldó szedése a mensig, esetleg még az első két napján is. Hű most így ennyi jutott eszembe.

Nekem ezek közül nagyon semmi nem vált be. :/

2013. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hű tényleg, az AVIVA torna szerintem jó lenne Neked!

Neten találsz könyveket róla!

2013. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az apranaxra esküszök, nekem eddig mindig hatott. Bár mostanában nehezebben hat, mielőtt megjön előtte el kell kezdenem szedni, hogy működjön, de még működik.


PCOSre nagyon jó hatása van az aviva tornának, nem tudom ismeritek-e. Egyszeri alkalommal betanítják a mozdulatokat, aztán otthon tudod csinálni. Az én aviva oktatómnak PCOS-e volt, majd kivették az egyik petefészkét, de a negyedik babáját várta éppen mikor én voltam nála. Azt hiszem ő volt a legjobb bizonyíték a torna hatékonyságára.

2013. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!