Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 28 évesen utolsó stádiumú...

28 évesen utolsó stádiumú méhnyakrák. Mégis mi okozhatta? HPV? Max 2 év alatt alakult ki. (lent)

Figyelt kérdés
A nő egy kedves ismerősöm volt. 25 évesen szült, minden rendben volt. 28 évesen ismét teherbe esett, terhesség alatt ment el orvoshoz mert furcsa tüneteket észlelt, szüléskor ki is vették a méhét, 2 évre rá meghalt (szombaton volt 4 hete). Rengeteget küzdött, de hiába.
2013. máj. 27. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :(

Nekem a barátnőm halt bele 34 évesen, rendszeresen járt szűrésre, két szűrés között alakult ki valamikor, és nagyon rövid idő alatt elvitte :(

2013. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Van egy nagyon agresszív típusa ennek, amit a hagyományos szűrés nem mutat ki, viszont gyors lefolyású, halálos..
2013. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szegény nő nem járt szűrésre.. Nagyon szomorú ami történt, kedves első, sajnálom ami a te barátnőddel történt. :(

Én sem voltam még sosem szűrésen, 22 éves vagyok, azt sem tudom HPV vagy méhnyakrák szűrésre menjek inkább. Ti mit ajánlatok?

Volt 2 évig egy barátom, aki előttem RENGETEG lánnyal lefeküdt, száz fölötti számról beszélünk, sőt.. Mi is óvszer nélkül csináltuk. Tudom még az sem védene teljesen a HPV-től.

2013. máj. 27. 20:52
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok, nekem anyukám 32 éves volt, amikor kiderült h méhnyakrákja van, ő sem igazán járt szűrésre. 28 évesen szülte öcsémet, akkor azt mondták neki h van egy pici méhszájsebe, majd begyógyul, ne foglalkozzon vele. Hát sajnos ő nem is foglalkozott vele, ezzel védekezik a mai napig mikor kérdezzük h miért nem járt szűrésre. Neki kivették a méhét és a két petefészkét, két kemót kapott, de azt csak protokollból. Ő túlélte, de egy életre tönkretette lelkileg, hogy elvesztette nőiességét. Én 17 éves korom óta évente járok rákszűrésre, 3 éve magas kockázatú hpvt is találtak nálam és méhszájsebem lett, azóta 3 havonta csinálunk rákszűrést, a hpvm már elmúlt, egy sebfagyasztásom volt már, most úgy néz ki gyógyulok.


Nagyon fontos a rákszűrés, de az nem annyira érzékeny a hpvre, ezért ha aggódsz h hpvd van érdemes rákszűrés mellé hpv tesztet is kérni az orvosodtól. Ez ugyanolyan pálcás teszt, mint a rákszűrés, viszont 5500 forint körül van az ára, ezt a tesztet PONT NEM támogatja a tb. Ez pontosan megmondja ha van hpvd és azt is h milyen típusú, kockázatú. Aztán az orvos javasol immunerősítőt kezelésként, ha szükséges. Egyébként nekem a grépfrútmagcseppet ajánlotta a dokim és a barátnőmnek is az ő dokija, már egyikünknek sincs hpvje most. Az oltáson ha gondolkodsz esetleg az azért fölösleges szerintem, mert egyrészt nem olcsó, másrészt meg a sok típus közül amik veszélyesek az oltás csak pár ellen működhet, a többi még mindig veszélyes marad.. 29/l

2013. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Azért az inkább az orvos slendriánsága, ha nem vette észre, mert amig ilyen stádiumba eljut, az bizony 3-5 év!
2013. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

34 évesen, rendszeres szűrés mellett, azért csak nem normális belehalni!

Tényleg nagy nőgyógyászati "hozzáértésről" tanúskodik ez sajnos

2013. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Kedves utsó kettő! Amint írtam korábban, van egy olyan típusa a méhnyakráknak, ami nem mutatható ki a hagyományos szűréssel! Ez egy ritka, de előforduló típus. Szóval mielőtt teli szájjal az orvost szidnád jó magyar módra, picit tájékozódj előtte.
2013. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen és ez a fajta nem 3 év alatt "dolgozik", hanem sajnos sokkal gyorsabban.
2013. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A rákszűrés én úgy tudom nem nagyon mutatja ki egyáltalán a hpv-t. Nekem eddig összesen egyetlen darab rákszűrésemre volt rábiggyesztve a "HPV gyanú", de ilyen esetben sem újabb rákszűrés deríti ki az igazságot, hanem HPV teszt. A legviccesebb az volt, amikor egyszerre vettünk le rákszűrést és hpv tesztet, mert mondtam a dokinak h a barátom tele van szemölccsel. A rákszűrésem tökéletes eredménnyel jött vissza, némi gyulladás derült abból csak ki, hpv-ről egy szó se volt. A hpv tesztem pedig visszajött h magas kockázatú hpv pozitív vagyok. Tehát az orvosnak mégis csak annyi a felelőssége, h egy rákszűrés - pláne ha valaki 2-3-4-5 évente végezteti el - nem mond el túl sok mindent, rengeteg egyéb teszt van, amit ajánlhatnának az aggódó embereknek. Csak azt akarom mondani ezzel, hogy egy jó rákszűrés eredmény - több évente - nem jelent semmit. Sokkal gyorsabban tudnak kialakulni betegségek semhogy elég lenne több évente járni orvoshoz. Az orvosnak meg nem kellene belenyugodnia egy negatív rákszűrésbe, mert hazaküldi a hölgyet h semmi baj, az meg megnyugszik, pár évig esetleg éppen nem megy a dokihoz, aztán akármi történhet közben, amin már nehéz segíteni.
2013. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ennyit ér a szűrés!

De legalább vidáman jókedvűen fogunk elpatkolni bízva a szűrés nagyszerűségében.

2013. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!