Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-gyanús vagyok. Ez a...

PCOS-gyanús vagyok. Ez a betegség mennyire kezelhető, lerövidíti az élettartamot is? El vagyok keseredve. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,és úgy néz ki,hogy PCOS-em van. Még megyek vérvételre, de már szinte biztos.:(

El vagyok keseredve,mert azt olvastam,hogy ez gyógyíthatatlan betegség,és hogy idővel cukorbeteg is lehetek...

Nem akartam ilyen fiatalon meghalni, ne nézzetek hülyének, de teljesen összetörtem:( Valakinek esetleg van ez a betegsége? Ha igen,hogy vészeli át?

Minden választ előre is köszönök!:( 23/L



2013. máj. 31. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kezelve van akkor nem leszel cukorbeteg, legalábbis nem előbb mint bárki más (idősebb korban minden 2 ember az). a másik hogy komoy kutatások folynak az inzulinrezisztencia gyógyitására, nagy esély van rá hogy pár éven belül lesz rá megoldás. AMuyg ez a cukorbtegség kb 15-20 év amire kialakul még ha nincs kezelve akkor is. Ha nagyon súlyos az IR akkor elöbb de az nagyon ritka. Szerencsére odafigyeléssel és egészséges életmóddal angyon jól kordában tartható betegség. Legalább tényleg muszáj egészségesen élned.... Ki mondott ilyen hülyeséget hogy hamar meghalsz ettől? A legtöbb 50 körüli ember akinél kialakul cukorbetegség azok mind inzulinrezisztenciával ekzdik, cak nem derül ki, főleg egy pasinál nem mivel nincs petefészke nincsenek policiszták, nincs ciklus zavar. Ez nem az inzulinos cukorbetegség általában hanem hogy gyógyszert kell szednie és diétázni meg mozogni, amit neked majd már most el kell kezdened ha bebizonyosodik hogy tényleg Pcos vagy. Amiben gondot okozhat az a teherbeesésé. De a 3-as kezelés mellett(gyógyszer, diéta, sport) a legtöbben spontán teherbe esnek. Aki nem annak is sikerül kis rásegitéssel.
2013. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell pánikolni, nem aidses vagy! :) Ez probléma, de senki nem hal meg korán, csak mert pcos-e van. Aviva tornára keress rá, az nagyon sokat tud segíteni. Csak h megnyugodj, az én aviva oktatómnak is PCOS-e volt és egy idióta orvosnak köszönhetően még a egyik petefészkét is kivették. Ehhez képest a negyedik babájával volt éppen terhes, mikor én voltam nála a tanfolyamon.
2013. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is épp avivára járok lassan 2 hónapja és az első chónapban már rövidült a ciklusom. Én nagyon reménykedek benne hogy ez sikert hoz. (első voltam)
2013. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

pcos.hu


sokat fog segíteni :) és ne aggódj :)

2013. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!