Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inkontinencia problémát...

Inkontinencia problémát hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Normál átlagos helyzetben nincs gond, csak gyakrabban kell látogatnom a mosdót, mint tettem azt lánykoromban.


Viszont ha beteg vagyok, tüsszögök és köhögök, akkor nagy mértékű a vzeletvesztés.


Aki ugyanezzel küzd, az hogyan viseli? És mivel védekezik? Felnőtt pelus? Én erre még nem tudtam rávenni magam, inkább odakészítek két-három tucat törölközőt magam alá-köré és azokat cserélgetem. De persze ezekkel nem lehet kimozdulni otthonról.


Évet is írjatok és várom a tanácsokat, tapasztalatokat. Van kiút?

Intim tornát ne ajánljátok, azt már elvégeztem, könyvem is van...valamennyit segített is, de nem sokat...


2013. jún. 2. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miben különbözik a pelenka meg az odatett törölköző? Mind a kettő egy célt szolgál.. Azért mert az egyiket nem hívják pelusnak azért még az.. Menj el orvoshoz, vannak olyan vízelettartási gondokra pelenka ami inkább alsóneműre emlékeztett. Egy olyan nem hiszem, hogy látszik pl. nadrág alatt, szóval én azt ajánlom. Az meg, hogy ciki, hát bepisilni még cikibb. Egyébként is sokaknak van ilyen gondjuk, nem vagy egyedül ezzel.
2013. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
El kell menni az orvoshoz. Van már gyógyszer is, ami gyökeresen megváltoztatja a helyzetet.Ez nem szégyen, állapot. Kár bármi ok miatt nem kihasználni, ha van rá megoldás.
2013. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2013. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz! Léteznek,olyan gyógyszerek,amik kifejezetten ilyen problémára vannak(bár nem mindegy mi az oka). Ha az nem megoldás nálad írnak fel kifejezetten inkontinencia betétet. Ez nem pelenka. Méretében olyan,mint egy eü.betét. De elképzelhető,h műtéttel véglegesen meg lehet oldani a problémát. Kérjél időpontot urológiára és nőgyógyászatra. Azért ajánlatos mindkét helyre elmenned,mert urológiai és nőgyógyászati probléma is okozhatja.
2013. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
bocs, a sok "probléma " miatt :(
2013. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. Orvoshoz még nem gondoltam elmenni, mégis milyen megoldásokat ajánlana? Műtétre nem hiszem, hogy vállalkoznék.

A betét, pelus ideje lassan tényleg eljön...

2013. jún. 2. 18:46
 7/12 A kérdező kommentje:
Elolvastam az ajánlott linket. Köszönöm, ott részletesen leírták, hogy milyen orvosi kivizsgálásokra számíthatok.
2013. jún. 2. 18:58
 8/12 A kérdező kommentje:

"...A citrusfélék, az azokból készült italok, és a paradicsom, a kávé és a tea mind irritálják a hólyagot, ezért a legjobb, ha csökkenti azok bevitelét, ha csökkenteni szeretné az inkontinencia tüneteit."


De jó. Betegen öntöm magamba a citromos teát. Mi mással helyettesítsem, ha sem citromot, sem teát nem ihatok?

2013. jún. 2. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Vörösáfonyalé citromlével nagyon jó, legalábbis ha baktérium okozza a gondot. Teát is ihatsz, csak olyat ami hibiszkusz, gyümölcs, gyógynövény alapú.
2013. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Botorság nem kihasználni a mai orvostudomány ismereteit. Miért is jobb neked betéttel, meg pelenkával élni még éveket ?
2013. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!