Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogyan védekeztek az...

Ti hogyan védekeztek az átázás ellen?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, tavaly augusztusban jött meg először, de azóta csak 4x volt meg (most van az 5. alkalom).

Legutolsó alkalommal március végén 6 napra aztán nem volt 4 napig majd visszajött 10 napra.

Mindig sokáig van és nagyon vérzek, úgy szoktam védekezni, hogy tampon,vatta és betét, de így is mindig átázok és éjszakára nem is szoktam tampont mert leginkább többet alszok, mint 5-6 óra és egyébként is amikor kiveszem a tampont utána nagyon fáj a "helye".

Ez miért van és mit tudtok ajánlani az ellen, hogy mindig átázzak?Így aludni sem tudok rendesen.


2013. jún. 17. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Vattát semmiképp se használj, az apró szálai felcsúsznak és nem túl higiénikus.

Amúgy az elején nekem is ilyen sok volt, aztán beállt egy normális mennyiségre. Szerintem neked is be fog pár alkalom után.

Addig is: vedd a legvaskosabb éjszakai betétet, ha ez se elég, hozzá tampont (akár a SUPER méretűt, semmi bajod nem lesz tőle). Ha még ez sem elég, akkor csak az marad, hogy kinevezel erre egy régi törölközőt és magad alá teríted éjszakára.


22L

2013. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a vattát éjszakára. Nekem nagyon bevált, egy nagyobb darab vattát tegyél a betét fölé. Szerintem hasonlóan hatékony, mint a tampon, mert nincs ,,tér", mint a hüvely és a betét között, hanem rögtön felszívja valami a vért. Egy jól tartó pamutbugyit vegyél fel, hogy ne csúszkáljon. Az egyetlen baja, hogy rád ragadhat, de ha éjjel beteszed, és reggel gyorsan megmosakszol, akkor nem is lesz rossz érzés.
2013. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, nem is láttam még a válaszod, mikor elküldtem az enyém :)
2013. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jól szívó éjszakai betétem van, de sajnos ez sem használ. A tampon pedig nagyon fáj amikor felteszem, illetve a helye miután kivettem.

A vatta sem használ, mert a tampon is teljesen elázik, a vatta is és aztán a betétem is és egyszerűen több mindent már nem tudok használni.

És a hasam is nagyon fáj, erős fájdalomcsillapítót vettem be, de mozdulni sem bírok, se fekve, se ülve, sehogy sem jó.:(

Minden esetre köszönöm a segítségeket.

2013. jún. 17. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Tampon persze, hogy fáj, ha szűz vagy még... Ha szűz vagy, jobb lenne, ha nem használnád, és a fájdalom is elmúlna akkor.


Fiatal vagy, naná, hogy rendszertelen, de nem az átázás a fő probléma, hanem hogy nagyon sokat vérzel.


Egy jó nőgyógyászt kéne felkeresni, mert így sok vért veszíthetsz, esetleg vashiányod is lehet.


Fájdalomra: No-Spa (görcsoldó, egyet beszedsz), MagneB6 (szintén oldja a görcsöket, akár 4-6 szemet is bevehetsz belőle egy nap, mikor nagyon fáj, benne van a betegtájékoztatóban, hogy ennyit be lehet venni belőle), plusz fájdalomcsillapító (mondjuk Nurofen, vagy Apranax, 1-2 szem egy nap), forró vizes palack, akár kettő is, egy a hátad mögé, egy a hasadhoz. Ezeket ha mind együtt alkalmazod, akkor talán várható javulás, de ettől függetlenül jó lenne egy kivizsgálás.


Normális esetben ugyanis egy darab vastag(!) betétnek elégnek kéne lennie több óra hosszára még akkor is, mikor a legerősebb a menstruációt. Ezért nem jó, ami veled történik.


Próbálj beszerezni a fenti gyógyszerek valamelyikéből, a legjobb az, ha mindet próbálod egyszerre a fenti mennyiségben.


A MagneB6-t egész hónapban szedheted, naponta 2-4 szemet, és mikor menstruációd van, akár 6-ot is egy nap. Segít abban, hogy ne legyenek olyan erősek a görcsök, mikor jön a menstruációd.


Ezek így jóval barátibb szerek, mint a fogamzásgátló, amit szoktak a nőgyógyászok ajánlani arra, hogy beállítsák a menstruációt. Szóval érdemes kipróbálnod őket, de mindenképp jó lenne, ha majd orvost is felkeresnél, akiről úgy hallod, hogy rendes, megbízható.

2013. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!