Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez most ugye petesejt és nem...

Ez most ugye petesejt és nem más?! 14/l

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok otthon és éppen megjött ez az első nap, és viszketett ezért megvakartam ott, (tudom most undorodtok de leszarom mert ugyse ismertek) és megnéztem az ujjamat és rajta volt egy bordós nagyon nagy valami. olyan volt mintha petesejt lett volna de nagyon megijedtem!! ÉS a betéten is voltak, vannak kis darabkák de a nagy darab nagyon ijesztő volt! Ugye normális? Hallottam olyat hogy a méhfal darabkai is lehetnek!Nagyon félek!

2013. jún. 28. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A méhnyálkahártya darabkáit láthattad. A petesejt szabad szemmel nem látható.
2013. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A petesejt 1-2 mm.

2. A petesejt felszívódik, nem távozik a menstruációval.

3. A méh fala 3 rétegből áll:

- egy külső hashártyaréteg

- egy simaizomréteg

- és a méhnyálkahártya.

A ciklus során ez a méhnyálkahártya vastagszik meg, majd válik le, vérzés kíséretében- ez a menstruáció (illetve ide ágyazódik be a megtermékenyített petesejt). Ha darabkákat látsz, azok a méhnyálkahártya darabjai, teljesen normális, egyáltalán nem kell félned.


És még egy jó tanács: ha nem bugyin keresztül vakarózol, akkor moss rendesen előtte kezet, mert ilyenkor fokozott a hajlam különféle fertőzések elkapására.

2013. jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
fürödtem, és utána leültem gépezni és gondolom tiszta volt a kezem, meg amikor menstruálok sokkal többet mosok kezet ugyhogy ezért nem aggódok.
2013. jún. 29. 00:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Alvadt vér leegyszerűsítve.
2013. jún. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a barna folyás. :)
2013. jún. 29. 00:13
 6/9 anonim ***** válasza:

#2:


Petesejt átmérő 0,1-0,2 mm nem 1-2 mm!

2013. jún. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A petesejt 150 nanométer.
2013. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem petesejt :) 1. jól írja.
2013. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igaza van az előttem szólóknak.

Sőt, nem is lehetne akkora kérdező, mert a petevezetékeden nem férne át :) (a petevezeték kábé spaghetti vastagságú)

2013. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!